17:26, 27 Лютого 2018

Волинські ОТГ та РДА дізналися, як створити ЦНАП за підтримки «U-LEAD з Європою»

У стінах Волинської ОДА відбулася інформаційна сесія щодо участі у Програмі «U-LEAD з Європою» в частині створення Центрів надання адміністративних послуг.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Під час заходу представників об’єднаних територіальних громад та інших органів місцевого самоврядування ознайомили із «U-LEAD з Європою» у сфері створення ЦНАПів, результатами початкової фази програми та пропозиціями фази впровадження та умовами участі у програмі.

Начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Волинської ОДА Юрій Кресак наголосив, що «U-LEAD з Європою» – це подих європейськості, який можна зреалізувати у практичну площину.

Директор Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк наголосив, що на створенні ОТГ не закінчується процес реформування місцевого самоврядування, а завдання об’єднаних територіальних громад надавати кращі послуги, ніж були раніше, тому так важливо створювати ЦНАПи.

Експерт Роман Матвійчук розповів про моделі ЦНАПів, про те, яку інформацію слід враховувати під час створення Центру наданння адміністративних послуг тощо. Наприклад, ЦНАП варто розміщувати на першому поверсі, а також потурбуватися про дитячий куточок та його безпеку.

Присутні дізналися загальну інформацію про Програму «U-LEAD з Європою», ризики та виклики створення та модернізації ЦНАПів, правила участі у першому відборі учасників Програми.

Програма «U-LEAD з Європою» є однією з найбільших програм міжнародної технічної допомоги для України з підтримки децентралізації. Програма фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею, Швецією.

У рамках реалізації фази впровадження Програми здійснюють підтримку створення та модернізації ЦНАПів в ОТГ та в громадах-потенційних центрах ОТГ (згідно з перспективними планами).

Загальна кількість учасників Програми до 2020 року складе до 600 (з урахуванням 26 ЦНАпів початкової фази) і їх відібиратимуть у чотирьох раундах. У рамках першого раунду відіберуть до 150 учасників.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: