17:10, 25 Червня 2018

Волинські митники запобігли незаконному експорту дуба

Фахівці відділу оперативного реагування управління протидії митним правопорушенням Волинської митниці спільно з правоохоронцями з управління захисту економіки Нацполіції викрили київського підприємця, який протизаконно намагався експортувати лісоматеріали.

Про це повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

Установили, що митний брокер оформив у Київській обласній митниці ДФС експортну митну декларацію на товар «клепка бондарна необроблена, з дуба черешчатого» загальною вартістю понад 1,5 мільйона гривень. Після завершення  митного оформлення товар був відправлений в зону діяльності пункту пропуску Ягодин для випуску за межі митної території України.

На митному посту Ягодин провели повний огляд цього товару за участю правоохоронців. Фактично в транспортному засобі містилась не «клепка», а «пиломатеріали дубові, що мають радіальний розпил, з відсутністю опуклості або вигнутості однієї з двох основних поверхонь, без пазів для складання, без торцевих з’єднань».

Такі пиломатеріали підпадають під дію Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаною з реалізацією та експортом лісоматеріалів» і для вивезення їх з митної території України обов’язковим документом є Сертифікат про походження.

Отже, київський підприємець намагався приховати від митного контролю товар, подавши на нього неправдиві відомості. Такі дії, згідно зі статтею 483 Митного Кодексу України, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару з його конфіскацією.

Нині лісоматеріали з дуба вагою понад 23 т, об’ємом 21,9 м куб тимчасово вилучили на склад митниці до прийняття судом рішення по суті заведеної за протоколом про порушення митних правил адміністративної справи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: