16:33, 06 Вересня 2018

Волинські митники виявили шахрая з Донеччини

Підприємець з Донеччини кілька разів здійснював митне оформлення для випуску у вільний обіг імпортних будівельних матеріалів на митному посту Ковель. Аналітична робота волинських митників та взаємодія з митними органами Польщі дозволила викрити його шахрайство. Чоловік приховав від митного контролю справжню вартість товару у 1,5 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

Справа в тому, що ціна розчинників, бітумінозних сумішей, лакофарбових виробів, герметиків, шпаклівок, полімерних стрічок та іншого дрібнофасованого товару визначалась відповідно до поданих ним інвойсів загалом на 15,02 тис. дол. США (або за курсом НБУ на дату оформлення на 230,6 тис. грн).

Проте від митних органів Республіки Польща на митницю прийшов запит щодо документального підтвердження експорту цих будівельних матеріалів з сусідньої країни. Додатки до запиту свідчили: для відшкодування ПДВ покупець польських товарів подавав накладні з магазинів та фактури “VAT” на загальну суму 79,89 тисяч євро, що по курсу НБУ становило 1,539 млн грн.

За подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товару документів, що містять неправдиві відомості, необхідні для визначення його митної вартості, підприємця у судовому порядку притягнуть до відповідальності за ст.. 483 Митного кодексу України. ЇЇ санкція – штраф у розмірі 100 відсотків вартості товару та його конфіскація.

Крім відповідальності за порушення митних правил, підприємство очікує фінансовий постаудит.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: