09:49, 15 Травня 2019

Волинські митники роз’яснили правила ввезення в Україну товару для особистих потреб

Офіційно безробітному мешканцю Нововолинська знадобилося «для особистих потреб, не пов’язаних  з підприємницькою діяльністю» 234 бюстгальтери. Їх виявили у багажному відділенні автомобіля чоловіка, коли він перетинав смугою спрощеного митного контролю «зелений коридор» пункт пропуску Устилуг. Вартість цього невживаного краму, упакованого китайським виробником на замовлення італійського бренду – 26 190 грн.

Про це повідомляє прес-служба митниці.

У зв’язку з поширеністю таких правопорушень Волинська митниця ДФС вчергове роз’яснює мешканцям прикордоння правила  ввезення в Україну товару для особистих потреб.

Згідно абз.2 підпункту 191.2.3 пункту 191.2 статті 191 Податкового кодексу України у разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування податком на додану вартість є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

Таке складне формулювання означає, що цей громадянин під час в’їзду в Україну повинен був обрати смугу руху «червоний коридор», офіційно задекларувати товар вартістю 892 Євро (по курсу НБУ на день в’їзду) і сплатити податки із 842 Євро як такий, який був відсутній в Україні менше, ніж 24 години.

Відтак, за порушення митних правил за статтями 471 (порушення порядку проходження митного контролю) і 472 (недекларування товарів комерційного призначення) Митного Кодексу України товар тимчасово, до рішення суду, вилучили на склад митниці. Адміністративна відповідність за них – конфіскація товару та штраф у розмірі 100 відсотків його вартості.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: