11:20, 27 листопада 2018

Волинські лісівники підгодовують диких тварин

Невід’ємною складовою ведення мисливського господарства є зимова підгодівля лісових мешканців. Своєчасний та дбайливий догляд за фауною в холодний період є визначальним фактором, що впливає на примноження популяції диких тварин.

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Тож із настанням холодів у державних лісогосподарських підприємствах збільшили норми викладки кормів, а саме – сіна, зернових, жому, силосу, жолудів та каштанів, кормових віників, буряку. У середньому щороку на біотехнічні заходи, в тому числі заготівлю кормів, державними лісогосподарськими та лісомисливськими підприємствами області витрачається понад два мільйони гривень.

Годівниці та солонці заповнюють щодня. До речі, сіль є джерелом мікроелементів та вкрай необхідна в раціоні тварин у холодний період.

Головний мисливствознавець Волинського ОУЛМГ Василь Сухопор зазначає, що завдяки такий підгодівлі диким тваринам вдається пережити період зимового нестатку корму, підвищується опірність до різноманітних захворювань та відпадає потреба у безконтрольній міграції, що дозволяє таким тваринам, як олень плямистий, олень благородний, кабан та косуля спокійно перезимувати на територіях, що охороняються волинськими лісівниками.

Зимова підгодівля – це аж ніяк не приручення диких тварин, наголошують волинські лісівники, а допомога в найскрутніший період року. Підгодівля не повинна заміняти природну кормову базу або перешкоджати інстинктам звірів. Цей фактор лісівники також враховують.

Єгері щоденно створюють максимально зручні умови для життя та натурального приросту чисельності диких тварин, забезпечуючи там самим збалансований розвиток лісового господарства на Волині.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: