10:56, 30 Січня 2019

Волинські ліси додали бюджетам понад 88 мільйонів гривень

Лісокористувачі протягом 2018 року сплатили до бюджетів усіх рівнів 88,3 мільйона гривень ренти за спеціальне використання лісових ресурсів. Це на 43,7 відсотка більше проти 2017 року.

Про це повідомляє ГУ ДФС у Волинській області.

Зокрема, місцеві та обласний бюджети у минулому році отримали понад 66,3 мільйонів гривень ренти за спецвикористання лісових ресурсів.

Враховуючи, що за підсумками 2018 року в області фіксують суттєвий ріст надходжень, є підстави прогнозувати стабільні надходження цього платежу нинішнього фінансового року. Водночас, питанням легального використання лісових угідь повинні опікуватися представники всіх гілок влади, – наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

«Якщо взяти до уваги, що з 2019 року об’єднані територіальні громади отримуватимуть 37 відсотків сплаченої ренти від рубки головного користування, кожному керівнику місцевого самоврядування  варто володіти повною інформацією про діяльність суб’єктів господарювання на території ОТГ. Саме маючи підтримку органів місцевої влади, волинські фіскали щороку забезпечують належний податковий супровід юридичних та фізичних осіб -підприємців, котрі у своїй діяльності використовують лісові угіддя», – зазначає начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як підкреслила керівник волинських фіскалів, держава подбала про належні доходи ОТГ, передбачивши надходження ренти від лісокористування.  Зі свого боку, фахівці ДФС завжди досить якісно опрацьовують інформацію щодо діяльності лісокористувачів, аналізують повному надходжень та переконують бізнес своєчасно і в повному обсязі виконувати свій конституційний обов’язок.

Як свідчить аналітика, найбільші суми надходжень ренти за спецвикористання лісових ресурсів до бюджетів усіх рівнів у минулому році сплачено на території Маневицького району – майже 26 мільйонів гривень, на території Камінь-Каширського району – понад 10 мільйонів гривень.

Довідково: відповідно до змін до Бюджетного кодексу України з 2019 року згідно ст. 64 цього Кодексу, ОТГ отримуватимуть 37 відсотків рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів (від рубки головного користування).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: