19:45, 21 Березня 2019

Волинські громади уклали меморандум про партнерство

Нещодавно три громади Волині уклали меморандум про партнерство. Йдеться про угоду між Володимир-Волинською, Зарічанською та Зимнівською ОТГ.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Меморандум укладений з метою створення комфортного та безпечного середовища життя громадян в рамках взаємовигідного співробітництва між громадами.

«Наші територіальні громади сьогодні пов’язані низкою економічних соціальних та культурних зв’язків», — йдеться у тексті меморандуму. Партнерство може зробити громади сильнішими, більш конкурентними та успішними.

У рамках меморандуму йдеться про практичну реалізацію у майбутньому проектів щодо водопостачання, водовідведення, поводження з твердими побутовими відходами, медицини, соціального захисту, освіти, культури, а також проектів, які спрямовані на енергозбереження, покращення екологічної ситуації в районі та дорожньої інфраструктури.

Нагадаємо, що нещодавно у Львові відбувся семінар «Партнерство між міською та сільськими територіальними громадами як ефективний інструмент місцевого економічного розвитку».  Участь у ньому узяла делегація Волинської області, до складу якої увійшли Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування (директор Волинського ЦРМС Анатолій Пархом’юк і радник з децентралізації Волинського ЦРМС Оксана Урбан), представники волинських об’єднаних територіальних громад тощо.

Також учасниками семінару стали експерти Інституту громадянського суспільства, представники Програми «U-LEAD з Європою» та інституцій з областей Західної України, міст обласного значення, ОТГ, що межують/співпрацюють з містами обласного значення та місцевих ЦРМС.

Завданнями семінару були наданням присутнім представникам міст обласного значення та сільських територіальних громад з областей Західної України інформацію про різноманітні можливості місцевого розвитку, популяризація партнерства між міськими та сільськими територіальними громадами у якості ефективного інструменту місцевого економічного розвитку, ознайомлення учасників з методичними рекомендаціями про започаткування співробітництва територіальних громад, заохочення присутніх до участі у Проекті  «Партнерство між міськими та сільськими територіальними громадами як ефективний інструмент місцевого економічного розвитку» та допомога учасникам у напрацюванні ідеї спільних розвиткових проектів між містами обласного значення та сільськими територіальними громадами тощо.

Тому підписання нинішнього меморандуму стало логічним кроком після завершення семінару.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: