17:15, 04 Червня 2018

Волинські газовики взяли участь у професійних змаганнях. ФОТО

Днями в м. Пустомити Львівської області відбувся третій етап Всеукраїнських змагань фахівців діагностики газопроводів (ДДГ) служби контролю за виробництвом. Гасло професійного огляду-конкурсу “Наша майстерність – Ваша безпека!”, бо саме від вмінь, знань і технічного забезпечення газовиків залежить безпека українських споживачів. У змаганнях взяли участь 6 команд Західного регіону – «Івано-Франківськгаз», «Львівгаз», «Волиньгаз», «Рівнегаз», «Чернівцігаз» та «Закарпатгаз». 24 учасники впродовж двох днів обстежували надземний та підземні газопроводи, оцінювали їхню герметичність та виявляли витоки газу.

Про це повідомляє прес-служба газовиків.

Всеукраїнські змагання серед фахівців із діагностики газопроводів відбуваються в Україні вперше. За право бути найкращими впродовж травня на конкурсі-огляді змагались представники понад двадцяти газорозподільних компаній на спеціально облаштованих полігонах у Східному, Західному та Центральному регіонах країни.

За перемогу у третьому етапі конкурсу боролися команди “Львівгазу”, “Рівнегазу”, “Волиньгазу”, “Чернівцігазу”, “Івано-Франківськгазу” та “Закарпатгазу”.

Від ПАТ «Волиньгаз» участь у Всеукраїнських професійних змаганнях взяла команда – переможець обласних змагань – Луцького відділення дільниця комплексно-приладового обстеження. До її складу входило четверо фахівців: Богдан Карп’юк (провідний інженер з експлуатації газопроводів дільниці КПО), Олександр Гронц (слюсар з ремонту та експлуатації підземних газопроводів дільниці КПО), Петро Ковальчук (слюсар з ремонту та експлуатації підземних газопроводів дільниці КПО) та монтер Андрій Ганіговський.

«Назва цих професійних змагань символічна – “Наша майстерність – Ваша безпека!”. У першу чергу – чудова нагода вдосконалити професійні знання та вміння, здобути новий досвід і передати його колегам. Адже волинські газовики мають  важливе завдання – забезпечити безаварійне та безперебійне газопостачання для понад 240 тисяч сімей волинян та кількох тисяч підприємств різної форми власності. Також упродовж року фахівці комплексно- приладового обстеження мають перевірити систему газопроводів Волині, протяжність якої понад 10 тисяч кілометрів», – розповідає директор технічний ПАТ “Волиньгаз” Павло Козюк.

Критерії оцінювання учасники конкурсної комісії визначали з чотирьох дисциплін. Аналізували якість та оперативність виконання чотирьох дисциплін: теоретичних знань і виконання трьох практичних частин: комплексно-приладового обстеження підземного газопроводу, КПО та технічне обстеження надземного газопроводу і технічне обстеження підземного газопроводу в шурфі. В першу чергу  оцінювали технологічне виконання робіт на мережах.

На кожне практичне завдання – максимум 40 хвилин. Умови були наближені до реальних. До конкурсної комісії увійшли найкращі газовики з усіх регіонів України.

“Як медики діагностують людський організм, так само й газовики обстежують і лікують організм газових мереж. Фахівці виявляють місця витоків газу та ліквідовують їх. Виявляють пошкодження ізоляційного покриття газопроводів, які є потенційними місцями витоків, – розповідає заступник голови конкурсної комісії Тетяна Бузовська. – Тобто, фахівці визначають чи є пошкоджені газопроводи, куди потрібно звернути  увагу першочергово. Усе роблять для того, щоб діагностувати стан газових мереж і запобігти аварійним ситуаціям.”

У щоденній роботі і на змаганнях, щоб запобігти аварійним ситуаціям, фахівцям потрібно добре вміти користуватись газовими приладами. Завдяки сучасному високочутливим приладам “Variotek”, “Пошук”, “Варта 5-03 М”, “СТХ-17”, “Snooper mini” для визначення витоків газу, Апарати пошуку підземних комунікацій АППК-2000АС, АППК-2000МП та іншим,  а також  професійній майстерності працівників  скорочується час пошуку пошкодження мереж та місця витоків газу. Це дає можливість зменшити втрати газу, зменшення витрат коштів на проведення  ремонтних робіт, а головне – вчасно запобігти аварійним ситуаціям.

5 червня на базі ПАТ “Рівнегаз” у фіналі зустрічаються команди-переможниці Західного, Східного та Центрального регіонів – “Івано-Франківськгаз”, “Дніпрогаз”, та “Житомиргаз”. Вони позмагаються за головний приз – поїздку до польського газорозподільного підприємства в місті Краків.

Довідково: Організатори перших Всеукраїнських змагань фахівців діагностики газопроводів (ДДГ) служби контролю за виробництвом – регіональна газова компанія та профспілки. Профспілка господарств України об’єднує 36 газорозподільних підприємств. Це близько 50 тис працюючих, які трудяться для того, щоб оселі споживачів та підприємства різної форми власності грів блакитний вогник.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: