18:42, 30 листопада 2018

Волинська «Просвіта» святкує сторічний ювілей. ФОТО

Голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко взяв участь в Урочистій Академії з нагоди 100-річчя заснування товариства «Просвіта» на Волині. Захід відбувся сьогодні, 30 листопада в приміщенні бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

“Діяльність, яку почали вести 150 років назад в Україні, та 100 на Волині – справжній героїзм. Звичайно, першою була церква, яка захищала Україну. Потім люди, які були небайдужі, які розуміли наскільки небезпечно для майбутнього України втрата рідної мови, самоідентифікація. І ці люди створили організацію, яка працює і до сьогодні. Але сьогодні інший час, час працювати «в полі», з людьми. Бо рівень патріотизму і волонтерства падає”, – зауважив Олександр Савченко.

Попри те, що голова облдержадміністрації наголосив на недостатній роботі «Просвіти» у напрямку розвитку патріотизму, відзначив кращих представників товариства.

За багаторічну сумлінну працю, активну громадську діяльність, популяризацію української культури, національної ідеї та з нагоди 100-річчя Волинської крайової організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка нагороджено членів організації Почесною грамотою обласної державної адміністрації:

Оксану Кучінко – члена Ради правління;

Миколу Кучерепу – заступника голови товариства;

Людмилу Стрільчук – голову товариства «Просвіта».

Оголосили подяку голови обласної державної адміністрації:

Юрію Громику – членові Ради правління Луцького міського осередку товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка;

Юлії Ключук – голові «Молодої «Просвіти» Волині»;

Олесі Ковальчук – членові Ради правління Волинської крайової організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка;

Мирославі Філіпович – голові Луцького міського осередку Мирославі Богданівні товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Привітав та нагородив присутніх і митрополит Волинський та Луцький Михаїл.

“Я радію, що ювілей дає можливість повернутися до славних сторінок історії, якими пишається Волинь. Що стосується церкви, то вчора ми отримали Томос, чим ми пишаємося і з чим я вас усіх вітаю. Саме тісна співпраця «Просвіти» й церкви дала хороший результат – українське суспільство готове жити в незалежній державі і мати незалежну церкву”, – зауважив владика Михаїл.

Сьогодні ж стартує II Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Просвіта» в культурно-освітньому просторі Волині та України: історія і сучасність».

Окрім того, товариство «Просвіта» включило голову обласної державної адміністрації Олександра Савченка у список почесних членів організації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: