17:59, 31 Травня 2018

Волиньрада просить ВРУ ухвалити Антиолігархічний пакет

Волинської обласна рада звертається до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень.

Про це стало відомо сьогодні, 31 травня, під час засідання 20-ї чергової сесії облради. 

Перший заступник голови Волиньради Олександр Пирожик наголосив, що одна із основних вимог Революції Гідності була – деолігархізація, і , взагалі, історія незалежної української держави переповнена системною боротьбою олігархів за тотальне заволодіння влади у молодій та незалежній державі. При цьому, олігархи абсолютно ігнорують інтереси держави та її населення, часто залучаючи на свою підтримку, як це було здійснено режимом Януковича, підтримку ворожих для України держав та режимів. Пирожик наголосив, що станом на сьогодні це переросло у серйозні виклики, які постали перед українцями у формі війни, корупції і тотального зубожіння нації. Але найстрашніше – це непевність у завтрашньому дні, тривога кожного українця за майбутнє дітей. Основною причиною цього є олігархія.

Пирожик зауважив, що по-перше, олігархія є корінням системної корупції, тому що відбувається злиття бізнесу і влади, і повторюються ті закони, які вигідні тим, хто має гроші. Попри створення нових антикорупційних органів і задекларовану на найвищому рівні боротьбу з корупцією, її рівень лише зростає. Боротьба йде лише з окремими проявами корупції, а це не може розв’язати проблему системно. Бо не торкається її основи – олігархії, яка є зрощенням великого кримінального капіталу з державною владою. Адже саме олігархи залишаються головними акціонерами влади в Україні впродовж чверті століття.

По-друге, олігархія є причиною зубожіння українців. Падіння рівня життя тотальної більшості українців – це зовсім не «дешевий популізм», а доконаний математичний факт. У визискуваній олігархами Україні її громадяни мусять працювати за 190 євро на місяць, що є найнижчою чистою середньою зарплатнею в Європі. Ця сума у понад п’ять разів менша за середню зарплатню у крихітній непромисловій Естонії, яка одночасно з нами позбулася колгоспно-совєцького ярма, майже в чотири рази менша за середню заробітну плату в Польщі, яка починала з нижчих порівняно з Україною стартових позицій на початку 90-х рр., і навіть менша, ніж у сусідніх Білорусі та Молдові.

По-третє, олігархи є лютим ворогом середнього класу. Вони панічно бояться конкуренції, яка підриває їхню монополію як найшвидший спосіб отримання надприбутків. Як наслідок, серед працьовитих українців є лише 3–5 % реального середнього класу, а в розвинутих країнах – від 40 до 70 %.

По-четверте, олігархія зацікавлена у війні без кінця. Бо поки нація воює, олігархи мародерствують. Вони гендлюють із країною-агресором та ведуть торгівлю на крові з окупованими територіями. Поки цивілізований світ впроваджує санкції, влада України нарощує на 28 % товарообіг із країною-агресором, а громадяни Московії, які включені до санкційних списків Європи та США, досі володіють третиною українських обленерго.

Антиолігархічний пакет докорінних перетворень передбачає:

  1. Повернення капіталів із офшорів та ліквідація схем виведення грошей із України:

– «Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї» № 0001-1 від 02.12.2014;

– «Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування» № 1112 від 28.11.2014.

  1. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:

– «Про ліквідацію приватних монополій» № 1109 від 28.11.2014.

  1. Заборона приватизації стратегічних підприємств:

– «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного майна» (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)» № 2424а від 21.07.2015.

  1. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:

– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)» № 6341 від 11.04.2017;

– «Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)» № 6583 від 12.06.2017;

– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України» № 2408а від 17.07.2015.

  1. Земля ‒ власність нації:

– «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення» № 2906 від 19.05.2015.

Отож, депутати Волиньради вимагають ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень.

 

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: