20:46, 18 Лютого 2019

Волинь за рівнем захворюваності на кір займає сьоме місце по Україні

За показниками захворюваності на 100 тисяч населення Волинь знаходиться на 7 місці по Україні (після Рівненської, Львівської, Чернівецької, Вінницької, Хмельницької та Тернопільської областей). 

Про це повідомляє ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Згідно з оперативними даними, захворюваність на кір в Україні за останній  тиждень зменшилася на 7 %. У 2019 році від ускладнень кору в країні померло 8 людей, двоє із них діти.

З початку року в області зареєстрували 1009 випадків коруЗахворюваність реєструється на території усієї області, окрім Шацького району. Продовжують реєструватись спалахи в дитячих організованих колективах, закладах освіти та у побуті. За останній тиждень зареєстрували 196 випадків кору, щоденно фіксується від 17 до 30 захворілих.

Співвідношення між дорослим та дитячим населенням в структурі захворюваності становить 42 % та 58 % відповідно. Найстаршому хворому 47 років, наймолодшому – 3 місяці. Серед дорослих захворілих, 41 % — це працююче населення.

Захворювання зареєстрували серед 6 працівників закладів торгівлі, медичних працівників та освітян (по 2 особи), працівників сфери обслуговування (6 осіб). Найвищі показники захворюваності серед дітей – у віковій групі до 1 року, оскільки вони не отримали вакцинацію по віку та школярів 10 – 14 років, котрі вчасно не отримали другу дозу КПК.

Кількість захворілих, що потребувала стаціонарного лікування зросла за тиждень на 53 %, 87 осіб проти 57 попереднього тижня.

За останній тиждень найбільше хворих зафіксовано в м. Луцьку (35 осіб), Горохівському районі (29 осіб), Луцькому районі (28 осіб), Іваничівському районі (25 осіб), Ратнівському районі (19 осіб) в інших районах –  від 13 до 1.

На контролі знаходиться виконання протиепідемічних заходів у 14 діючих спалахах кору: в Горохівському районі (3 спалахи), Рожищенському,  Ківерцівському, Луцькому, Іваничівському районах (по 2 спалахи), у Камінь – Каширському, Ратнівському районах та  м. Володимир – Волинський (по 1 спалаху). 11 спалахів зафіксували в навчально-виховних закладах, 2 – в побуті, 1 – на підприємстві.

Відповідно до повноважень, лікарями-епідеміологами у всіх осередках проводиться епідеміологічне розслідування, визначення меж спалахів за місцем проживання, навчання та перебування захворілих. Встановлюються особи, котрі були в контакті з хворими, їх стан щепленості та епідеміологічний анамнез щодо кору. Крім того, вивчаються потенційні резервуари інфекції.

В січні 2019 року в області провели 5436  щеплень проти кору, 26 % із них – це позапланові щеплення, котрі здійснені за епідемічними показаннями  та особам з груп ризику.

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинації. Діти й дорослі, котрі не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи) виробництва Бельгії та США. Зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом,  можна в закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: