21:52, 30 Грудня 2018

Волинь використала 96,4 % «дорожніх» коштів

Погодні умови допомогли зекономити кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що надійшли на Волинь для здійснення капітального та поточного середнього ремонту, а також дрібного експлуатаційного утримання доріг місцевого значення. Це стверджує заступник директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації Віктор Довгополюк.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Субвенція у розмірі 393,4 млн грн, що передбачили для регіону, поділялася на дві частини, зокрема, на ремонт та відновлення доріг місцевого значення, а також комунальної власності. Фактично, станом на 28 грудня 2018 року, для зазначених потреб витратили 96,39 % фінансів.

Що стосується неосвоєних коштів в частині об’єктів капітального та поточного ремонту, то Віктор Васильович пояснив, що є період, впродовж якого виконувати певний вид робіт на дорогах не можна. Тож, щоб забезпечити їхню належну якість, мусово зачекати до настання кращих погодніх умов.

Розповів заступник директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації і про ряд інших причин невикористання фінансів у повному об’ємі.

“Кошти цієї субвенції передбачені також на зимове експлуатаційне утримання доріг місцевого та комунального значення. Однак, завдяки переважно стабільним погоднім умовам в області у листопаді-грудні цього року, частину фінансів вдалося зекономити. Адже нещодавній циклон пройшов більше центральною частиною України. Якби він торкнувся Волині так, як регіонів на сході України, залишків субвенції би не вистачило”, – зазначив він.

Разом із тим, позитивний факт полягає в тому, що ці кошти не повертаються до Державного бюджету, а залишаються в регіоні. Відтак, у разі настання сильної негоди можуть бути використані як у січні-лютому, так і в березні 2019 року.

Окрім того, в частині об’єктів поточного і капітального ремонту, один із органів місцевого самоврядування не прийняв неякісно виконані дорожні роботи. У зв’язку з чим облдержадміністрація, як розпорядник коштів, не могла їх направити для того, аби розрахуватися із підрядником. Тож, фінанси також залишилися на рахунках.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: