13:52, 23 Жовтня 2018

Волинь входить у першу десятку областей уражених кором

За оперативними даними Центру громадського здоровя МОЗ  України з початку року в Україні захворіло на кір 33165 осіб, з них 60 % дітей. За рівнем захворюваності Волинь входить у першу десятку областей уражених кором. Ситуація щодо захворюваності на кір в області є напруженою, ускладнюється виникненням спалахів та сімейних вогнищ.  

Про це повідомляє ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».

У 2018 році на Волині зареєстрували понад 1390 випадків кору, інтенсивний показник становить 132 на 100 тисяч населення, що перевищує середній показник в Україні майже у 2 рази.  Діти до 17 років становлять 70 %. Найбільш ураженою є вікова група від 1 до 9 років.

Зареєстрували 67 спалахів кору — 22 в школах, 3 в закладах дошкільної освіти, 2 у професійно-технічних учбових закладах та 40 в побуті. 70 % із загальної кількості захворілих не були щеплені проти кору або щеплені з порушенням календаря. Серед хворих також є особи, котрі отримали імунопрофілактику понад 10 років назад.

Це спричинено погіршенням епідемічної ситуації на адміністративних територіях: Луцький район (захворіло 53 особи), уражено 6 дитячих закладів (НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» с. Підгайці Луцького району, ЗОШ с. Боголюби, НВК лінгвістичний ліцей с. Княгининок, ЗОШ с. Рованці, ЗДО с. Лище, Здо с. Підгайці);  м. Нововолинськ (9 осіб), уражено 1 навчальний заклад – Нововолинська гімназія; м. Луцьк (7 осіб), уражено 5 навчальних закладів ( ЗОШ № 2, № 12, ВПУ будівництва і архітектури, коледж технологій бізнесу і права СНУ, коледж харчових технрологій ВНУХТ); Горохівський район (5 осіб), уражено 1 навчальний заклад – ЗОШ № 1 м. Горохів.  Спорадична захворюваність (до  3 х випадків) реєструється  у Володимир-Волинському, Камінь-Каширському, Ківерцівському, Ковельському,  Ратнівському, Старовижівському, Турійському  районах, де  є поодинокі випадки у побуті та в Іваничівському районі (уражено ліцей с. Павлівка).

Ускладнилась ситуація з захворюваності кором в с. Підгайці  Луцького району, де  кількість хворих на сьогодні зросла до 30 випадків, захворіло 18 учнів місцевої школи, уражені 9 класів, та існує реальна загроза  масового поширення захворювання. Рівень щепленості учнів школи становить лише 73 %.

Для запобігання поширення інфекції необхідно забезпечити не менше ніж 95 % щорічного охоплення двома дозами вакцин із протикоровим компонентом, а також охопити щепленнями дітей, підлітків і дорослих, котрі в минулому пропускали планову вакцинацію.

Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки у відповідності до ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Ці ж вимоги викладені у спільному листі  Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України головам обласних державних адміністрацій.

В іншому випадку, епідемічна ситуація з кору буде надалі критичною.

На сьогодні залишаються діючими 2 спалахи кору: НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» с. Підгайці Луцького району та ЗОШ с. Боголюби.

Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:

– терміново звернутися за медичною допомогою — викликати лікаря додому;

– до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми;

– повідомити лікаря про всі контакти за останніх 20 днів;

– при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;

– проводити вологе прибирання та провітрювання приміщення, де знаходиться хворий.

У Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийняли у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих.

Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

– серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров’я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

– студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для дорослих, котрі не мають даних про отримані в дитинстві щеплення проти кору та не знають свого вакцинального статусу, вірусологічна лабораторія ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» (за направленням лікувально-профілактичного закладу) має можливість провести визначення рівня антитіл до вірусу кору в крові.

Вартість такого дослідження становить 47 грн. 27 коп.

Пам’ятайте! Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — тільки вакцинація. Кір легше попередити ніж лікувати. Достатня кількість вакцини КПК «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн»  (Бельгія) є в кожному районі області.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови  посилання на ДУ  «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: