09:17, 26 Січня 2019

Волинь отримає майже 236 мільйонів гривень на реалізацію інвестиційних проектів

Цього року держава виділила 235, 582 мільйонів гривень з Державного фонду регіонального розвитку на реалізацію проектів у Волинській області. З них загальний фонд становить 204 мільйони, решта – спеціальний фонд. 

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

В стінах облдержадміністрації скликали регіональну комісію, аби визначитися з остаточною процедурою голосування за ті чи інші проекти. Обговорення відбулося сьогодні, 25 січня 2019 року.

Під час засідання комісії стало відомо, що у Мінрегіоні цьогоріч в пріоритеті ті проекти, які є перехідними і ті, що вдасться завершити у 2019 році.

Так, потребують фінансування за кошти ДФРР 17 об’єктів, на які будуть спрямовані кошти субвенції у 2019 році на загальну  суму 197, 7 мільйонів гривень. Таку пропозицію озвучив заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось.

Серед них 7 об’єктів, які не введені в експлуатацію у зв’язку із коригуванням ПКД, що призвело до збільшення кошторисної вартості об’єкта, та ненадходженням коштів спеціального фонду ДФРР, але які мають бути завершені цього року:

1. реконструкція Горохівської ЗОШ І-ІІІ ім І.Франка з добудовою їдальні та залу для занять хореографією по вул.Лисенка в м. Горохові (7,7 млн грн);

2. капітальний ремонт даху та проведення енергоефективних заходів у Локачинській школі (4,2 млн грн);

3. добудова загальноосвітньої школи І-ІІІ ст на 198 учнів в с. Любохини Старовижівського району (22,1 млн грн, готовність – 90 %);

4. добудова школи І-ІІІ ст. в с. Осівці Камінь-Каширського району (21,2 млн грн, готовність – 90 %);

5. реконструкція школи та дитячого садка в с. Старосілля Іваничівського району (2,4 млн грн);

6. реконструкція частини приміщення ЗОШ І-ІІ ст. під навчально-виховний комплекс с. П`ятидні Устилузької ОТГ (1,5 млн грн);

7. придбання томографа для Ратнівської ЦРЛ ( 6,9 млн грн, встановлений, залишилося лише оплатити);

Серед тих, які відповідно до графіку виконання робіт мають бути введені в експлуатацію у 2019 році – 4 об`єкти:

1. капітальний ремонт та улаштування спортивного майданчика із штучного покриття Турійської школи (12,2 млн грн);

2. нове будівництво навчальних приміщень в Луківській школі (18,9 млн грн);

3. капітальний ремонт стаціонарно-лікувального відділення для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів району в селі Гуща Любомльського району (4,1 млн грн).

4. будівництво дитячий садка на 105 місць в селі Крупа Луцького району (27, 9 млн грн).

Серед тих проектів, що потребують фінансування для продовження будівництва та введення в експлуатацію у 2020 році – 6 проектів:

1. будівництво школи в селі Башлики Ківерцівського району (20 млн грн);

2. нове будівництво школи на 600 місць в смт Головно Любомльського району (15 млн грн);

3. реконструкція навчально-виховного комплексу села Вербка Ковельського району (15 млн грн);

4. будівництво ДНЗ в селі Дачне Ківерцівського району (9,1 млн грн);

5. реконструкція Гірківської школи Любешівського району з добудовою класних кімнат, їдальні і спортзалу (4,6 млн грн);

6. реконструкція (термомодернізація) Маневицької школи (4,5 млн грн).

Тож загалом, члени комісії підтримали таку пропозицію. Це означає, що вище вказаних 17 проектів на загальну суму 197,7 млн грн за рекомендаціями з Мінрегіону стануть пріоритетними та будуть втілюватися в області у 2019 році.

Окрім того, близько 38 мільйонів гривень, які мають надійти в область, підуть на реалізацію нових проектів. Про це повідомила секретарка комісії, заступниця директора департаменту економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації Вероніка Бальбуза.

«Усього заявники з Волині подали та розмістили на сайті Мінрегіону 146 проектів, враховуючи вище вказані. Проекти подані по семи технічних завданнях. «Розвиток людського потенціалу» – 78, «Волинь туристична» – 3, «Економіка сталого розвитку» – 6, «місцева енергетика» – 5, «Волинське село» – 19, «розвиток спортивної інфраструктури» – 19, «енергозбереження державних і комунальних та медичних закладів» – 16», — розповіла Вероніка Миколаївна.

Проте, не всі проекти відповідають необхідним критеріям, тому до 1 лютого відфільтрують пакети документів, які подані у відповідності до нормативної бази та подадуть на розгляд та оцінювання членам комісії.

Оцінка проектів, поданих на виконання планів заходів з реалізації стратегій розвитку регіонів, проектів ОТГ та проектів співробітництва громад, які беруть участь в конкурсі, здійснюється за бальною системою відповідно до критеріїв. Критерії систематизовані за 5-ма категоріями. Максимальна сума балів в рамках однієї категорії – 20 балів, максимальна загальна кількість балів – 100. Оцінювати будуть усі члени регіональної комісії за кожним із завдань окремо.

Отож, члени комісії визначили дати оцінювання проектів за кожним із завдань. Воно триватиме з 4 по 20 лютого 2019 року включно. А до 1 березня вже стануть відомі результати попереднього конкурсного відбору.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: