09:48, 22 Лютого 2019

Волинь має нагоду стати одним із найбільших логістичних центрів України

Розробка інвестиційного паспорту Волині, поліпшення логістики на теренах області та максимально ефективне використання матеріально-технічної допомоги. Про це та ряд інших проблем дискутували нині, 21 лютого 2019 року, під час засідання постійної комісії обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій. Основна ж тема – стан виконання Регіональної програми розвитку міжнародного і транскордонного співробітництва на 2018-2020 роки.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Разом із членами профільної комісії участь в обговоренні реалізованих у рамках зазначеної програми заходів взяли заступник голови обласної державної адміністрації Денис П’ятигорець, керівник патронатної служби органу влади Валерій Криворог, директор департаменту економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації Ігор Чуліпа та його заступник Андрій Ткачук.

Спершу присутні заслухали звіт Ігоря Дмитровича щодо імплементації затвердженої минулоріч Регіональної програми розвитку міжнародного і транскордонного співробітництва на 2018-2020 роки. Як з’ясувалося, її загальний кошторис становить 466 млн грн. З них у 2018-у передбачено 267 млн грн, 2019-у – 129 млн грн і 2020-у – 70 млн грн. З обласного ж бюджету впродовж трьох років запланували виділити 7,3 млн грн, 10,2 млн грн та 6,4 млн грн, відповідно. Регіональна програма діє за 4-ма напрямками: поглиблення та вдосконалення взаємовигідної міжнародної співпраці з країнами світу, поліпшення інвестиційного клімату, активізація діяльності за допомогою міжнародної технічної допомоги та покращення транскордонної співпраці в області.

Відтак, Ігор Дмитрович зупинився на позитивних аспектах упроваджених заходів. Зокрема, реалізації проекту «Ключ до успіху. Покращення економічної ситуації в сільській місцевості Волинської області України та Брестської області Республіки Білорусь шляхом розвитку сільськогосподарських кооперативів» та проведення у вересні 2018 року інвестиційного бізнес-форуму «Волинь – Інвест 2018», головним завданням котрого стала промоція нашого регіону.

Варто зауважити, що близько 700 учасників взяли участь у форумі, з яких 30 представників іноземних держав та приблизно ж стільки представників бізнес-структур. Щодо результатів, то передусім це – підписання двох меморандумів про співпрацю: між Волинською облдержадміністрацією та Китайською Торговою Асоціацією, що передбачає взаємну промоцію бізнесу, а також між Волинською обласною державною адміністрацією та Товариством із обмеженою відповідальністю «Вальцер Спорт Менеджмент». У рамках останнього в області побудують 16 футбольних полів, базу на 1000 місць, фітнес центри тощо.

Окрім того, у форумі взяв участь представник Норвезько-Української Торгової Палати, котрий уже на початку жовтня повернувся на Волинь із Надзвичайним та Повноважним Послом Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестадом, аби обговорити можливість залучення коштів в альтернативну енергетику. Загалом, у розвиток зазначеної галузі на теренах України ця скандинавська держава планує вкласти близько 400 млн євро. Ми ж маємо нагоду стати майданчиком, що зможе залучити частину цих коштів.

Ще одним позитивним фактором заступник голови облдержадміністрації Денис П’ятигорець назвав можливість залучення більшої суми коштів на будівництво та ремонт доріг у регіоні. Справа в тім, що на бізнес-форумі був також присутній в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак. Саме він підтримав позицію керівництва області, що Волинь має стати логістичним центром, адже це – ворота в Європу, що поєднують захід зі сходом. Відтак, для поліпшення дорожньої інфраструктури у 2019 році виділять на 500 млн грн більше, аніж минулоріч.

“Для порівняння без митного експерименту в минулому році на проведення ремонту та будівництва доріг виділили приблизно 700 млн грн, а цього року – 1,2 млрд грн. І ми змогли добитися цього через те, що довели Славоміру Новаку – нам потрібні дороги в першу чергу для розвитку бізнесу та стабілізації економічної ситуації у Волинській області. Ми – дотаційний регіон, котрий мусить самостійно покращувати свою матеріально-технічну базу, щоби менше дотацій отримували з держави, а натомість – більше коштів на місцях”, – наголосив Денис Миколайович.

За словами Валерія Криворога, зробити Волинь потужним логістичним центром може також створення Індустріального парку «Ковель», що дозволить працевлаштувати 3-4 тисячі людей та зацікавить повернутися тих, котрі нині заробляють кошти за кордоном. У розбудові такої промислової території надзвичайно зацікавлені як представники Китаю, так і європейських держав.

Голова комісії Валерій Курцтак подякував представникам облдержадміністрації за конструктивний діалог та висловив сподівання, що в подальшому співпраця головного виконавчого та представницького органів влади області в питаннях залучення інвестицій лише поглиблюватиметься.

Разом із тим, заступник очільника області Денис П’ятигорець подякував депутатам обласної ради за можливість презентувати результати роботи облдержадміністрації не тільки в царині залучення інвестицій, але й інших соціально-важливих питань.

Денис Миколайович також звернувся до депутатів обласної ради та членів комісії з пропозицією напрацювати спільне звернення до Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з проханням розробити законопроект, який би звільняв від оподаткування матеріально-технічну допомогу, яка виділяється Європейським Союзом на розбудову прикордонної інфраструктури України.

Депутати обласної ради з членів профільної комісії підтримали цю ідею та відзначили, що завдяки цьому можливо буде залучити сотні мільйонів гривень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: