11:13, 24 листопада 2018

Волинь долучилася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». ФОТО

Луцький замок підсвітили у помаранчевим – офіційним кольором кампанії «16 днів проти насильства», що символізує світле та вільне від жорстокості й утисків майбутнє. Відбулося ж це у п’ятницю, 23 листопада 2018 року.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

На Замковій площі, де проходив захід, зібралися представники влади й небайдужої громадськості, духовенства й засобів масової інформації. А найголовніше – молодих людей, котрим болить проблема насильства.

Право відкрити Всеукраїнську акцію на Волині надали заступнику голови обласної державної адміністрації Світлані Мишковець. Вона закликала присутніх не бути байдужими до жорстокості і приниження щоразу, коли з ними зіштовхуються, а не лише впродовж 16 днів у листопаді й грудні.

“Ми сьогодні не маємо терпіти насильство у будь-яких проявах”, – наголосила посадовець.

А відтак, переконана в тому, що слід працювати над попередженням такого ганебного явища і водночас надавати допомогу тим, хто постраждав від насилля.

Після того студенти-актори ґендерного інтерактивного театру «Дзеркало», котрий ще у 2009 створили на базі Центру ґендерної освіти Луцького педагогічного коледжу, представили увазі глядачів виставу «Скалки дзеркала тролів».

“Найголовніший лозунг цьогорічної кампанії – жити без насильства. Саме його ми обрали для Волинської області. Адже будь-яка країна може стати щасливою, якщо в ній – щасливі сім’ї. А для цього мають бути щасливі діти, які не знають насилля, і щасливі чоловік та дружина, котрі не завдають одне одному ні фізичного, ані психологічного насилля”, – зазначила директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод.

Варто зауважити, що впродовж 16 днів акції тематичні заходи, спрямовані на попередження та протидію насилля, проводитимуть у всіх районах, містах і об’єднаних територіальних громадах області. Таким чином організатори кампанії хочуть достукатися до тих, хто зазнають насильства, але бояться про це говорити.

Оксана Михалівна зауважує, що одна з основних проблем на Волині й інших регіонах України полягає в тому, що більшість людей із сіл та невеликих міст знають один одного. А відтак, навіть зазнаючи насилля, бояться комусь зізнатися в цьому, не хочуть зайвого розголосу.

У цьому разі вона рекомендує звертатися до обласних структур, як управління соціального захисту населення облдержадміністрації, так і Волинського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Саме тут, підкреслює очільниця департаменту, їм нададуть кваліфіковану допомогу та допоможуть вийти з кризової ситуації.

Довідково: Щороку у період із 25 листопада, коли у світі відзначають Міжнародний день усунення насильства проти жінок, і до 10 грудня – Дня прав людини – проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Ініціаторами проведення такої кампанії ще в 1991 році став Центр жіночого глобального лідерства. Станом на сьогодні, більше, ніж 3700 організацій із приблизно 164 країн світу щорічно беруть у ній участь.

За ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» та підтримки Інститутут відкритого суспільства у 2000 році Україна також долучилася до акції. У 2001 ж році кампанія «16 днів проти насильства» вийшла на загальнодержавний рівень, об’єднавши 20 областе та 75 державних і неурядових організацій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: