23:10, 19 Січня 2019

Водохреще: від Йордана до Ефіопії. ФОТО

19 січня частина православних християн, а також греко-католики святкують Хрещення Господнє, яке в деяких церквах також співпадає із Богоявленням.

Про це повідомляє “ВВС Україна”.

В Україні це сято називають Водохреще, або ж Йордана. Водохреще завершує цикл Різдвяних свят.

Отак зустрічали схід сонця на Дніпрі в київському районі Оболонь. Фото Владислава Мусієнка

Вважається, що на Йордана вода набуває цілющих властивостей.

Проте у Державній службі з надзвичайних ситуацій радять занурюватися у воду у спеціально облаштованих місцях. Там також застерігають: “у жодному разі не можна пірнати у воду, заходити в ополонку необхідно повільно й обережно”.

У західній традиції це свято називають Епіфанією на честь події під час хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, коли Христос, згідно із Євангеліями, об’явив себе людям як Месію і Спасителя.

На самій річці Йордан у цей день вірні також занурюються у воду і проводять обряд хрещення.

Деякі православні християни святкують Хрещення за Грегоріанським календарем. Відтак, 6 січня, коли у Стамбулі предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили томос про автокефалію української церкви, місцеві християни святкували Епіфанію або Богоявлення, пірнаючи у затоку Золотий ріг.

В Ефіопії християни називають це свято “Тімкат”, що в перекладі означає “Хрещення”.

70 % населення Ефіопії – християни. Свято Тімкат триває три дні, впродовж яких вірні вдягаються у біле, відвідують церкву, моляться, співають і танцюють.

У Єгипті хритияни-копти святкують Богоявлення 7 січня. Коптська православна церква складається з 400 громад, більшість із яких – у Єгипті.

Під час обряду хрещення вірних цієї церкви на зап’ястку правиці хрещеного роблять татуювання у вигляді хреста, що символізує готовність прийняти мучеництво за віру.

У столиці Сербії Белграді на Водохреще влаштовують заплив на річці.

У Росії починають пірнати в ополонку ще вдосвіта 19 січня.

А так святкують Водохреще у анексованому Росією Криму:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: