19:05, 28 Лютого 2019

ВО «Свобода» заявила, що Савченко вдається до суто «мєнтовських» методів «нагинання» та розправи з неугодними

У Волинська обласна організація ВО «Свобода» заявила, що першого заступника голови Волинської ради намагаються дискредитувати, а голова Волинської ОДА Олександр Савченко  уникнути відповідальності за очевидні наслідки «блокування» бюджету і перекласти вину за це на інших.

Про це повідомили у прес-службі партії.

“Системний тиск виконавчої влади на органі місцевого самоврядування – Волинську обласну раду, яка насмілилася прийняти обласний бюджет на 2019 рік не на догоду голові Волинської облдержадміністрації Олександру Савченку, а в інтересах Волинської громади, набирає нових обертів і давно перейшов будь-які межі здорового глузду. Черговим абсурдним і алогічним кроком стала нікчемна заява Олександра Савченка від 04.02.2019 року нібито про порушення службовими особами обласної ради бюджетного законодавства, зареєстрована в Журналі єдиного обліку Луцького ВП ГУНП у Волинській області №6478 від 27.02.2019, — йдеться у заяві. —Про ницість і нікчемність такої заяви «губернатора» Савченка свідчить хоча б той факт, що відомості за його заявою, яка датована 04.02.2019 року, згідно зі ст. 214 КПК України, мали би бути внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань протягом 24-х годин після виявлення відповідного факту. Проте відповідний запис в ЄРДР з’явився лише 27 лютого 2019 року, тобто на 24-й день після цієї дати. Імовірно, ця нікчемна за змістом і суттю заява довго «ходила» по владних кабінетах, бо ніхто не міг придумати, що з нею робити, аби «не образити» «губернатора». І лише після тривалих «поневірянь» відомості за нею таки внесли до ЄРДР, скоріше всього, після грубого втручання і тиску самого Олександра Савченка. До того ж, як видно з відповідного запису, відомості в ЄРДР внесені не проти конкретної особи, а за фактом надходження заяви”.

ВО «Свобода» зазначає, що для не маючи інших методів впливу на депутатів обласної ради, Олександр Савченко вдається до суто «мєнтовських» методів «нагинання» та розправи з неугодними часів президентства Кучми-Януковича, які, так видається, ментально назавжди засіли в його голові. Тому, мабуть, і продукує численні нікчемні заяви в правоохоронні та судові органи – чи то від себе особисто, чи від підлеглих чиновників із департаменту фінансів, департаменту охорони здоров’я тощо.

“Із цього приводу заявляємо: ні фракцію ВО «Свобода», ні інших депутатів обласної ради, з якими «Свобода» несе солідарну відповідальність за прийняті рішення, не зупинять ні тиск, ні погрози, ні залякування. Наша позиція – тверда і послідовна: перш за все – інтереси Волинської громади, а не ментально віджилих чиновників від президентської вертикалі влади. Волинська обласна організація ВО «Свобода» розцінює такі дії голови ОДА як намагання Олександра Савченка уникнути відповідальності за очевидні наслідки «блокування» бюджету і перекласти вину за це на інших. Розуміючи, що за такі свої дії йому рано чи пізно доведеться нести відповідальність, «губернатор» намагається змістити акценти, відтермінувати настання цієї відповідальності та перекласти вину за порушення бюджетного законодавства «з хворої голови на здорову»”, — йдеться у заяві.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: