20:45, 15 Жовтня 2020

ВНУ імені Лесі Українки відзначив 80-ту річницю

Відзнаки для еліти Волині та концерт: найстаріший виш області відсвяткував річницю.

Урочистості з нагоди 80-річчя Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулися 15 жовтня на майдані перед головним корпусом вишу.

Як зазначив ректор вишу Анатолій Цьось, волинська освітня традиція сягає давніх княжих часів, розвивалася в Галицько-Волинському князівстві, розвивалася у Луцькій братській школі та Волинській гімназії. У 1940 році вона реалізувалася в створенні Луцького учительського інституту, який у 1990-их роках переріс в потужний Волинський державний університет імені Лесі Українки. Нещодавнє перейменування вишу, з його слів – кільце ланцюга, який об’єднує давню історичну волинську традицію та сучасний технологічний інноваційний університет, який є основою для надання високої якості освіти. Нині університет – успішний виш, що здійснює підготовку за 72 спеціальностями за рівнем бакалавра та 69 спеціальностями за рівнем магістра. Цього року вперше здійснили набір на медичну спеціальність, у виші навчаються майже десять тисяч студентів.

Навчальний процес забезпечують 736 науково-педагогічних працівників, 109 докторів наук, 537 кандидатів наук. Зі слів ректора – це еліта краю, люди, які здатні науково обґрунтовувати будь-яку регіональну програму розвитку. Університет також найкращий в Україні за реалізацією подвійного диплому, понад 120 студентів одночасно навчаються у ВНУ та одному з університетів Європи за низкою спеціальностей. Ще одна перевага вишу – реалізація дуальної освіти. Вже підписали 49 угод про реалізацію дуальної освіти із низкою роботодавців.

Ще один показник – темпи розвитку університету за результатами різних рейтингів. Наприклад, у топ-200 за рік поліпшили положення на 13 пунктів, у консолідованому рейтингу за рік з 37-го піднялися на 31 місце, у рейтингу «Webometrics»  університет за рік піднявся на 92 пункти зі 124 на 32 місце в Україні. У рейтингу якості підготовки фахівців для ІТ-сфери виш став 17-им серед понад 300 закладів вищої освіти України.

«Успішний університет не виникає раптово, його творять багато поколінь науково-педагогічних працівників, адміністрації, обслуговуючого персоналу. Тому у першу чергу треба згадати усіх ректорів, які заклали міцний фундамент для інтенсивного розвитку університету», – зауважив Анатолій Цьось.

Митрополит Луцький та Волинський Михаїл зазначив, що слова «Alma mater», якими прикрасили сцену, можна перекласти як «мати-годувальниця».

«Можна сказати, що ми в університеті на ювілеї, а можна сміливо сказати, що ми прийшли до мами на день народження. Їй сьогодні 80. Це – день нашого славного волинського вишу, з багатою та глибокою історією. Але чи є майбутнє в університету? Ми можемо сказати так, в університету є майбутнє, тому що є молодь, є викладачі, учні, приміщення. Вони не поїхали кудись, а залишилися біля своєї матері-годувальниці, Волинського національного університету», – сказав владика.

Він наголосив, що університет – майбутнє Волині, тож його варто плекати та підтримувати. Митрополит побажав присутнім дожити до сторіччя вишу та зустріти його в такому самому складі.

Народний депутат України, член наглядової ради університету Ірина Констанкевич визнала, що університет – потужний, має велику родину науковців, але головне, що він генерує навколо себе. Це – не лише наука та просвіта, університет – це інтелектуальна, патріотична та національна еліта. Нардеп повідомила, що науковці університету завершили підготовку та впорядкування повного чотирнадцятитомного видання творів Лесі Українки.

Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Славомір Місяк побажав університету успіхів, багато талановитих студентів та вручив офіційні подяки для ректора та працівників вишу.

У рамках урочистої академії  з нагоди річниці університету відзнаки від представників влади отримала низка працівників вишу.

Після завершення академії розпочали святковий концерт.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: