20:07, 23 Червня 2020

Власник компанії «Steko» Сергій Положай погіршив прогноз стану ринку вікон в 2020-2021*

Національний виробник металопластикових вікон завод “Steko” попереджає про можливе скорочення обсягів ринку в третьому і четвертому кварталі поточного року в зв’язку з можливістю настання другої осінньої хвилі пандемії. Власник компанії Сергій Положай допускає ймовірність різкого скорочення ринку не тільки в 2020, але і в 2021 році.

На початку року, до карантину, експерти вважали, що ринок металопластикових вікон України може впасти в 2020 році на 8-10 % в кількісному вираженні з 6 млн. До 5,5 млн. одиниць і зміститися з сегмента «економ» в сегмент «стандарт» або «преміум».

Навесні цього року після оголошення карантину, національний виробник “Steko” зіткнувся з проблемою, коли значна частина дилерів на ринку (а у компанії їх більше 3000) не вміють продавати населенню вікна онлайн, а з настанням перших похолодань посилюється ймовірність початку другої хвилі COVID-19.

У цей час власник і аналітики компанії обговорюють кілька песимістичних прогнозів щодо подальшої стратегічної роботі в зв’язку з ймовірністю повторного карантину в Україні, при якому ринок може скоротитися на більш ніж 20 % до рівня 4,5 млн конструкцій в рік.

«Як тільки на вулиці температура стане близькою до нуля градусів почнуться нові проблеми в продажах вікон, і це може тривати до травневих свят. Тобто зима і не сезон можуть бути дуже довгими. Наше завдання зараз заробити запас, щоб і співробітники і підприємство безперебійно працювали. Ситуація ускладнюється ще й тим, що в період карантину багато українців витратили вже більшу частину своїх заощаджень», – говорить засновник “Steko” Сергій Положай.

При цьому він врахував, що сезон в цьому році дуже короткий, 5-6 місяців, тому дуже багато підприємств не виконають планів продажів.

Уточнюється, що в “Steko” зараз надолужують згаяне так, що тільки до жовтня вийде вийти на рівень минулого року, щоб забезпечити компанії і персоналу — а значить частково і роботі дилерів — фінансову захищеність.

«Ми не послаблюємо карантинні заходи і дотримуємося всіх правил дезінфекції. Як і раніше страхуємо своїх людей від захворювань в страховій компанії, а температуру тіла працівників вимірюємо на вході і змушуємо робити тест на затримку дихання на 20 секунд», — додає Сергій Положай.

У березні-квітні “Steko” максимально перевели співробітників на віддалений режим: близько 70 % персоналу, серед яких співробітники торгової команди, конструкторський відділ, відділ прийому замовлень, постачання. У команду виробника навесні також додалися ще 10 медсестер для цілодобової наглядової роботи за здоров’ям співробітників.

Крім впровадження нових маркетингових ідей, в компанії не виключають ймовірність створення інноваційних програмних продуктів для дилерів, для того, щоб всі могли ефективно працювати дистанційно і розвивати повноцінні онлайн-продажі.

«Цими процесами так чи інакше потрібно займатися, навіть якщо не буде другої хвилі COVID-19, однозначно буде сезонний грип, і так буде щороку. Ця робота в довгу», — пояснює Сергій Положай

У період літнього спаду епідемії коронавіруса вже запущена програма навчання для дилерів, щоб швидше перевести всіх на онлайн-роботу. Компанія “Steko” витратила на перший етап навчання понад 300 тис. гривень, він триватиме 1,5 місяці. Навчання всій мережі дилерів може скласти 7,5 млн гривень. Раніше компанія запропонувала страховий поліс від захворювань на місяць всім своїм покупцям.

Для довідки:

Компанія “Steko” заснована в 2006 році. Сумарна площа заводів компанії — більше 10 000 м2,, а продуктивність на добу — до 5000 віконних конструкцій. У бренда є три власних заводи на території України (два — в Дніпрі, один — у Львові). З дня заснування компанія “Steko” виготовила понад 5 млн вікон. Компанія має в своєму розпорядженні найбільшу дилерську мережу в країні — більше 3000 дилерів. Команда налічує понад 1200 співробітників. Продукція компанії має європейський сертифікат відповідності характеристик і якості CE, сертифікат ISO 14001, ISO 9001, державний сертифікат якості (трилисник) і знак екологічного маркування «Зелений Журавлик».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: