20:23, 02 Лютого 2021

Власник будинку автоматично отримує право на земельну ділянку – Рада ухвалила закон

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проект закону № 0850 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості)».

Як передає кореспондент «Укрінформу», за відповідне рішення проголосували 297 народних депутатів.

Законопроектом пропонується встановити «автоматичність» переходу прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Також встановлюється обов’язок набувача права власності на будівлю, споруду, що розташовані на земельній ділянці державної та комунальної власності, право користування якою не оформлено протягом 30-денного терміну з дня набуття такого права власності, здійснити відповідні дії для оформлення прав на земельну ділянку.

Водночас «у разі недосягнення згоди щодо порядку користування земельною ділянкою між набувачем та землекористувачем такий порядок визначається органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування».

Реалізація проекту Закону не потребуватиме внесення змін та доповнень до інших законодавчих актів України та додаткових витрат з Державного бюджету.

Законопроект внесла до Верховної Ради 29 серпня 2020 року група народних депутатів. Попередня редакція цього проекту із такою ж назвою була зареєстрована у парламенті ще 4 червня 2015 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: