15:22, 28 листопада 2019

Владика Михаїл захистив кандидатську дисертацію

Митрополит Луцький і Волинський захистив кандидатську дисертацію на здобуття ступеня кандидата історичних наук. Тема роботи – «Християнська релігія і церква як чинник державотворення в Київській Русі».

Про це йдеться на сайті Волинської єпархії ПЦУ.

Публічний захист відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки. Науковим керівником архієрея був доктор історичних наук, професор кафедри археології, давньої та середньовічної історії України СНУ Михайло Кучинко.

У дисертаційному проєкті владика Михаїл розглянув проблематику впливу християнства, Руської православної церкви, духовенства на становлення й розвиток Києво-Руської держави. Зокрема, у доповіді керуючий єпархією зазначив, що церква реагує на сучасні запити суспільства, базуючись на традиціях, закладених у часи Київської Русі.

У процедурі захисту взяли участь науковці з Києва, Львівщини, професорсько-викладацький склад СНУ. На засіданні був присутній канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, проректор з наукової роботи Волинської православної богословської академії протоієрей Владислав Фульмес.

Після тривалої дискусії вченою радою прийняли одноголосне рішення про присвоєння митрополиту ступеня кандидата історичних наук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: