22:00, 23 Червня 2024

Влада та небайдужі вшанували пам’ять жертв Луцької тюрми

23 червня 1941-го року — день розстрілу в’язнів Луцької тюрми. Щороку у цей літній день небайдужі жителі нашої громади схиляють голови на знак шани невинних жертв тоталітарного режиму. Адже за різними даними руками НКВС закатували й розстріляли понад дві тисячі людей. Серед них – патріотично налаштована молодь, активісти Організації українських націоналістів, інтелігенція краю.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Представники міської та обласної влади, духовенства, прикордонників, поліції і Нацгвардії зібралися сьогодні на подвір’ї колишньої в’язниці. Священнослужителі відслужили панахиду, освятивши пам’ятні дошки з іменами загиблих, а заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк та заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт поклали живі квіти до мурів розстрільної стіни.

У своїй промові митрополит Луцький та Волинський Михаїл зазначив:

«Кожен, хто загинув під час розстрілів у Луцькій тюрмі – святий, адже віддав своє життя за свої переконання, за українську державність. І ми не маємо забувати цих людей. А маємо робити висновки, хто наш сусід і які його методи впливу на українців, що не хочуть коритися рабській ідеології. Маємо бути мужніми, впевненими і об’єднаними — тоді перемога буде за нами».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: