08:15, 11 Лютого 2024

Військовики Ізраїлю виявили тунель ХАМАСу під штаб-квартирою агентства ООН

Один з основних командних пунктів ХАМАСу знаходився у тунелі, частково розміщеному під штаб-квартирою Агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (UNRWA) в Газі.

Як повідомляє “Укрінформ”, про це заявили в Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ), яка показала тунель журналістам, пише “Reuters”.

“Ізраїльські сили виявили мережу тунелів протяжністю кількасот метрів, що частково проходять під штаб-квартирою UNRWA в Газі. Військові називають це новим доказом експлуатації ХАМАСом основного агентства гумдопомоги палестинцям”, — йдеться у матеріалі.

Зазначається, що загальна протяжність тунелю — близько 700 метрів, а середня глибина залягання — 18 метрів.

“У ньому було офісне приміщення із відкритими й випорожненими металевими сейфами. Був також обкладений плиткою туалет. Одна велика кімната була заповнена комп’ютерними серверами, а інша — промисловими батареями”, — стверджує Reuters.

За словами представника ЦАХАЛу, ХАМАС встиг евакуюватися із тунелю, обрізавши комунікаційні кабелі, які проходили по підвалу штаб-квартири UNRWA.

“Це — один із центральних командних пунктів розвідки. Тут розташовувався один із розвідувальних підрозділів ХАМАСу, який керував більшістю боїв”, — розповів представник ЦАХАЛу, який супроводжував журналістів.

Водночас у самій UNRWA наголосили, що весь персонал покинув штаб-квартиру 12 жовтня — за п’ять днів після початку чинної війни, тому “не може підтвердити або інакше прокоментувати” висновки Ізраїлю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: