08:44, 23 Грудня 2021

Військові медики США створюють вакцину проти всіх штамів COVID-19

Американські вчені інституту досліджень, який входить до складу Армії США, розробили та успішно провели перший етап випробування на людях вакцини, здатної ефективно протистояти різним штамам COVID-19, а також іншим різновидам SARS.

Про це йдеться в повідомленні американського спеціалізованого видання Defense One, передає «Укрінформ».

«Через кілька тижнів вчені з Інституту досліджень імені Волтера Ріда Армії США планують анонсувати розробку вакцини, ефективної проти COVID-19 та всіх його варіантів, у тому числі Омікрону, а також попередніх вірусів SARS, які спричинили смерть мільйонів людей по всьому світу», – зазначається в повідомленні.

Робота над новою вакциною триває майже два роки – з моменту, коли армійська лабораторія отримала перший зразок ДНК вірусу COVID-19 на початку 2020 року. Відтоді відділ інфекційних захворювань інституту Волтера Ріда зосередився на створенні вакцини, яка могла би бути ефективною проти всіх потенційних варіантів COVID-19.

Вакцина має назву Spike Ferritin Nanoparticle або SpFN. На початку цього року був завершений етап випробування цього препарату на тваринах з позитивними результатами. Перша фаза випробувань на людях, під час яких вакцина тестувалася проти Омікрону та інших штамів, успішно завершилася цього місяця. Попереду ще друга й третя фаза випробувань на добровольцях.

На відміну від існуючих вакцин, у SpFN використовується білок, схожий за формою на футбольний м’яч з 24 гранями, що дозволяє утримати шипи кількох штамів коронавірусу на різних гранях білка.

Повна вакцинація, а також введення бустерної дози проти COVID-19 з одночасним дотриманням правил соціального дистанціювання та гігієни поки що залишаються найбільш ефективними шляхами для збереження здоров’я населення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: