17:53, 26 Жовтня 2020

Відомий волинський письменник відзначає 70-річчя

26 жовтня відзначає ювілей Володимир Савович Лис – український письменник, драматург, журналіст.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

«Вітаємо! Міцного здоров’я Вам, шановний ювіляре, подальшої невтомної творчої активності, добробуту та благополуччя!», – зазначають у міськраді.

Володимир Лис – член Національної спілки письменників України з 2004 року та Асоціації українських письменників з 2002 року. Видав понад два десятки книг, у тому числі – вісімнадцять романів. Шлях до прози розпочався з перемоги в республіканському конкурсі на кращий твір про молодь за повість «Там, за порогом». У 1970–1980-і роки дебютував як драматург. П’єси ставилися на сценах театрів України, на Українському радіо, а п’єси для дітей «Квітка з чарівної рукавички» і «Господар нашого двору» – у Волинському облмуздрамтеатрі імені Т.Г. Шевченка, у Волинському обласному театрі ляльок. Комедію «Одруження Козюлькіна» поставив театр-студія Волинського Національного університету імені Лесі Українки «Синій птах».

Переможець багатьох журналістських конкурсів, в тому числі – «Любіть Україну», «Професіонал». За перемогу у Міжнародному конкурсі матеріалів на політичні і військові теми нагороджений поїздкою у штаб-квартиру НАТО. Визнавався «Людиною року Волинського краю» у номінації «Професіонал року», кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, нагороджений Грамотою Верховної Ради України.

Лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського, Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди, літературно-мистецької премії імені Олеся Гончара. Переможець Всеукраїнського конкурсу радіоп’єс (І премія за п’єсу «Полювання на брата»).

Тричі лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова», володар Гран-прі цього ж конкурсу за роман «Острів Сильвестра», володар премії «Гранд-Коронація» за роман «Століття Якова». За «Століттям Якова» телестудія «1+1» зняла чотирисерійний телефільм, а Волинський обласний музично-драматичний театр імені Т.Шевченка поставив спектакль «Століття Якова. Перше кохання».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: