18:52, 16 Травня 2019

Відомий краєзнавець розповів школярам про визначну міжнародну подію для Луцька. ФОТО

У Волинській обласній бібліотеці для дітей відомий краєзнавець Петро Троневич розповів школярам про з’їзд європейських монархів у Луцьку.

Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної бібліотеки для дітей.

1429 року в славному Лучеську на Стиру великий князь литовський Вітовт Кейстутович приймав поважних гостей. Визначною міжнародною подією для міста став Європейський з’їзд монархів Центральної і Східної Європи. На ньому обговорювалися питання міждержавних відносин, територіальних і торгових спорів, об’єднання православної і католицької церков та надання Вітовту королівського титулу. Це був один із найбільших представницьких форумів, де була зроблена спроба вирішення міждержавних суперечностей шляхом дипломатичних переговорів. Це знакова подія для Луцька.

2019 рік — рік відзначення 590-ї річниці з’їзду європейських монархів у Луцьку. В рамках відзначення цієї події у Волинській обласній бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів 8-Г класу гімназії № 4 ім. Модеста Левицького з відомим краєзнавцем, дослідником історії Волині та Луцька, начальником відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Луцької міської ради Петром Троневичем.

Разом з Петром Олексійовичем усі присутні мали змогу зануритись в епоху середньовіччя стародавнього Лучеська і зрозуміти, що проблеми тогочасної Європи залишаються актуальними і в наш час.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: