23:00, 23 Січня 2019

Відлучення дітей від навчання у луцьких школах змусило батьків робити щеплення проти кору. ВІДЕО

У Луцьку невакцинованих від кору дітей перестали пускати до шкіл. Таке рішення ухвалили через стрімке поширення кору в місті – з початку року захворіло вже півсотні дітей. Однак не всі дорослі згідні з такими заходами – дехто обіцяє не вдаватися до вакцинації нізащо.

Про це повідомляє ТСН.

На щеплення від кору черги у поліклініці вишуковуються з самого ранку.

“Охочих провакцинуватися, зробити щеплення проти кору збільшилося в рази – в чотири, п’ять”, — визнає заступник головного лікаря Луцької міської дитячої поліклініки Наталія Кеда.

Ажіотаж у лікарнях пояснюється тим, що без щеплення від кору дітей не пускають на навчання.

“Повідомили батькам вчителі, класні керівники – робити щеплення”, — каже одна з мам. “Кір у нас зафіксавано у 16 навчальних закладах. У трьох закладах у нас спалахи, тобто це більше трьох випадків”, — пояснює це міський педіатр Луцька Світлана Ніколаєнко.

“Ми розробили спеціальне звернення до батьків. Під їхній підпис, керуючись документами про те, що діти їхні не допущені, бо вони не вакциновані”, — пояснила заступник директора ЗОШ № 2 Валентина Мигляс.

Батьки школярів масово взялися за щеплення, тому кількість вакцинованих з початку тижня зростає щогодини. Більшість до цієї ініціативи поставилися спокійно, бо і так збиралися на вакцинацію:

“Мали нежить, мали червоне горло, через те не робили щеплення. Потрібно – значить потрібно”.

Але так налаштовані не всі – батько трьох нещеплених школярів, улаштував скандал.

“На якій підставі дитину відправляють додому? Чому не дають навчатися у школі”, — обурений Володимир Мороз. Робити щеплення своїх дітлахам чоловік не збирається.

“Я вірю в Бога, і я впевнений: Бог врятує моїх дітей.  Ми взяли довідку про відмову про щеплення”, — каже він.

Навіть після смертельних випадків від кору, категоричних противників вакцинації у місті чимало.

“Ми зараз маємо понад 3000  батьків, які взагалі не реагують на наші запрошення в поліклініку. І немає важелів впливу. Лікар не має права взяти дитину за руку і зробити профілактичне щеплення”, — каже головний лікар Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лещинська.

Аби вакцинувати усіх охочих, у місті додатково відкриють ще два кабінети щеплення, а невакцінованих школярів планують навчати дистанційно.

У Луцьку понад тисячі дітей заборонили ходити до школи через відсутність щеплень від кору відсторонили від навчання через відсутність щеплень від кору. Про це заявила заступниця начальника управління освіти Луцької міськради Тетяна Силка. За її словами, директори шкіл діють відповідно до розпорядження голови Волинської ОДА від 1 листопада 2018 року про недопущення до навчального процесу дітей, які не мають щеплень від кору.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: