10:11, 27 Серпня 2021

Відійшов у вічність почесний громадянин Володимира-Волинського

На 88-му році життя відійшов у вічність відомий дослідник історії Волинського краю, краєзнавець, письменник, почесний громадянин міста Володимира-Волинського, району та Волині Ярослав Васильович Царук.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Ярослав Царук народився 6 березня 1934 року у селі Заболоття Володимир-Волинського району в селянській сім’ї Василя та Ірини Царуків. Після закінчення у 1953 році школи у с. Стенжаричі влаштувався працювати завідувачем сільського клубу. Із 1954 по 1957 роки проходив військову службу в радянській армії у м. Кам’янець-Подільський. Після закінчення служби певний час працював у Нововолинську на шахті та за станом здоров’я змушений був звільнитися. Опісля навчався у Львівській школі майстрів хлібопечення.

З 1959 року Ярослав Царук проживав у Володимирі-Волинському. Працював майстром-бригадиром на хлібозаводі, пізніше – слюсарем на птахофабриці. Був одним із організаторів Народного руху України. У 1991 році призначений завідувачем Державного районного архіву, де пропрацював аж до виходу на пенсію (грудень 1994). Саме тоді Ярослав Царук повністю віддається улюбленій справі – дослідженням історії рідного міста, а також Володимир-Волинського, Іваничівського та Любомльського районів, частково досліджував Турійський, Локачинський, Шацький та окремі села інших районів.

Після виходу на пенсію  Ярослав Царук придбав велосипед і у 1990-х поїхав ним по волинських селах, аби зібрати свідчення про трагічні сторінки польсько-українського конфлікту у 1940-х роках. Не міг терпіти неправди, коли у Волинській трагедії однобоко звинувачували українців. Зібрані матеріали зі свідчень очевидців та архівів побачили світ у його книгах: ”Трагедія волинських сіл”, “Відбудова кафедрального Собору Різдва Христового”,  “Володимир-Волинський у боротьбі за незалежність”, “Володимирщина у боротьбі за незалежність”.

Ярослав Царук – лауреат багатьох  премій у сфері журналістики та історії, отримав 22 медалі і один орден “За заслуги перед Україною” від Президента України.  Окрім того, єдина людина у Володимирі-Волинському, котра мала статус почесного громадянина міста, району й Волинської області. Ярослав Васильович був людиною, завдяки чиїй клопіткій праці, яка втілилася у численних дослідженнях-книгах, молоде покоління  нині вчиться патріотизму, любові до рідного краю і поваги до історико-культурних надбань українського народу. Його життя є гідним прикладом для нащадків, адже виховує в кожному любов та відданість своїй батьківщині.

Виконавчий комітет міської ради та Володимир-Волинська міська рада глибоко сумує з  приводу передчасної смерті почесного громадянина міста  Ярослава Васильовича Царука та висловлює щирі співчуття близьким та рідним покійного.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: