21:15, 02 Травня 2018

Відбувся відкритий чемпіонат Волині з водного туризму. ФОТО

28-30 квітня 2018 року на річці Стохід поблизу сіл Черськ і Троянівка Маневицького району відбувся відкритий чемпіонат Волинської області з водного туризму, організований обласним Центром туризму, спорту та екскурсій та Волинської федерації спортивного туризму, за сприяння управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, органів влади Маневицького району та Маневицьким центром творчості дітей та юнацтва.

Про це повідомляє прес-служба ЦТСЕ.

У змаганнях взяли участь 29 команд – 16 дитячих та 13 дорослих з різних територій Волині.

На урочисте відкриття змагань прибули голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк, голова Маневицької районної ради Анатолій Мельник, начальник Маневицького відділу освіти Валентина Книш, які побажали учасникам вдалих стартів та хороших фінішів. Своє авторське музичне привітання презентував спортсменам та їх наставникам Троянівський сільський голова Микола Ясюк.

“Вже вдруге на цьому ж місці ми організовуємо такі змагання, – зазначає директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін. Ця територія має хороші умови для проведення подібних змагань завдяки природним умовам та особливостям річки Стохід з її численними руслами. Приємно, що цього року збільшилась кількість і дорослих команд. Ми плануємо розширювати географію учасників і наступного року запросити команди з інших областей України та сусідніх держав”.

Організатори підготували для учасників цікаві та досить непрості дистанції. У перший день екіпажі долали на байдарках дистанцію «Спринт» зі спеціальними завданнями – свого роду це орієнтування на байдарках. Умови змагань передбачали проходження заданого 4-х кілометрового маршруту. На маршруті встановили вісім контрольних пунктів з електронною відміткою. Перед стартом екіпажі отримували карту з маршрутом та засоби для відмітки. Електронна система відмітки, яку застосовували на дистанції, дозволяла учасникам відразу на фініші побачити характеристику свого руху на маршруті та рейтинг серед команд. Щоб пройти дистанцію, треба було не лише добре фізично працювати на веслах, а велике значення відігравало вміння орієнтуватися за картою. Серед переможців у цьому були команди Старовижівського району.

Наступного дня екіпажі долали коротку дистанцію «Слалом». Тут необхідно було продемонструвати своє вміння та технічну майстерність у володінні байдаркою для проходження перешкод – 10 воріт у різних напрямках. Всі команди продемонстрували хороший рівень – були добре підготовлені і фізично, і технічно, тому боротьба велась за секунди. На цій дистанції лідерами серед юнаків стали Максим Кузьмук та Богдан Сагаль із Старовижівського району, серед змішаних екіпажів – Анастасія Шкода та Іван Супронюк із Маневицького району, а серед дорослих – чоловічий та жіночий екіпажі з Маневицького району: Микола Ясюк та Віктор Самолюк, Ніна Ясюк та Анастасія Климчук.

“Вперше брали участь у таких змаганнях і мені та моїм колегам вони дуже сподобались, – ділиться враженнями начальник відділу екологічної освіти та рекреації національного парку «Прип’ять-Стохід» Віталій Веремчук. Особливо цікавою була дистанція першого дня. Річка Стохід має багато русел та стариць і важливо було правильно зорієнтуватись на місцевості та вибрати шлях руху. Ці змагання якраз і дають можливість вдосконалити свої навики орієнтування, дій в різних нестандартних та екстремальних ситуаціях, а також це фізичне і психологічне загартування людини.

У загальному заліку за сумою місць на двох дистанціях першу та другу сходинку турнірної таблиці Чемпіонату області з водного туризму серед юнаків очолили команди Старовижівського району – учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Сереховичі та вихованці районної станції юних туристів, а ІІІ-тє місце посіли господарі змагань – спортсмени села Троянівка Маневицького району. Серед дорослих екіпажів виграла команда села Троянівка Маневицького району.

Переможці та призери отримали грамоти управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, дипломи обласного Центру туризму, спорту та екскурсій, кубки та медалі.

Змагання відбулись на високому організаційному рівні та успішно пройшли завдяки сприянню сільського голови села Троянівка Миколи Ясюка, працівників Волинського військового лісгоспу, які відповідають за рекреаційних пункт «Приборове», де розміщувались учасники.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: