15:59, 06 Липня 2022

Від військовозобов’язаних не вимагатимуть дозволів на пересування

Генштаб ЗСУ скасовує рішення щодо видачі дозволів на виїзд військовозобов’язаним та відправить його на доопрацювання.

Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у «Телеграм».

«Сьогодні відбулося засідання Ставки Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України. На ньому, серед іншого, розглядалося питання, яке набуло широкого суспільного резонансу,  – про Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Підкреслюю, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави.

Тому Начальник Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання ухвалив рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання.

Оновлений документ розроблять на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

Як Головнокомандувач Збройних Сил і громадянин України закликаю українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: