19:31, 15 Травня 2018

Від луцьких перевізників вимагають дотримуватись графіку та не хамити пасажирам

В обмін на подорожчання проїзду від луцьких перевізників вимагають дотримання графіків руху та подолання хамства водіїв.

Зобов’язання перевізників сформулювали у меморандумі, підписаному між ними та міською радою. Документ, що вступив в дію з дня підписання, підписали 15 травня секретар Луцької міськради Григорій Пустовіт та перевізники, які працюють на міських маршрутах.

Григорій Пустовіт виокремив два проблемні питання: поведінку водіїв (оскільки 35 % скарг надходить саме на їхнє хамство) та стан автобусів. Пасажири, за його словами, хочуть відчувати, що отримують якісні послуги і «сівши в автобус в білій сорочці хотіли б, щоб вона після поїздки лишалася білою». Отже, незважаючи на те, що автобуси експлуатують вже по 10 років, перед виїздом на маршрут їх потрібно принаймні вимити і привести в належний вигляд.

Виконувач повноважень міського голови повідомив, що ця зустріч з перевізниками має символічний характер, а меморандум є позицією міськради стосовно якості пасажирських перевезень у місті. У меморандумі вказали, що перевізники зобов’язані щороку, починаючи з поточного року, оновлювати 10 % рухомого складу з екологічними показниками не нижче Євро-3.

Другий пункт меморандуму передбачає безумовне виконання пункту договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом щодо справного обладнання моніторингу та інформування про найменування зупинок.

Наступний пункт документу зобов’язує щодня подавати на маршрути автобуси в належному санітарному стані салону та з належнім зовнішнім виглядом.

Врахували у меморандумі і беззаперечне дотримання схем та графіків руху. Зважаючи на численні скарги лучан на неприпустиму поведінку водіїв, у меморандумі окремим пунктом зобов’язали перевізників «приділяти значну увагу при проведенні інструктажів з водіями питанню ввічливого спілкування з пасажирами».

Останній пункт меморандуму передбачає, що перевізники можуть подавати матеріали з розрахунками для перегляду рівня тарифів у разі зміни вартості пального більше, ніж на 10 %.

Підписанти вирішили, що будь-які зміни та доповнення до меморандуму можуть вноситися лише за письмової згоди сторін.

Зауважимо, у проекті рішення виконкому, який розглядатимуть вже 16 травня, передбачили встановлення граничного тарифу на послугу з перевезення одного пасажира автобусами на міських маршрутах загального користування у звичайному режимі руху у сумі 5 гривень. Для дітей шкільного віку від 6 до 14 років планують встановити вартість проїзду у розмірі 2 гривні за одну поїздку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: