18:15, 20 Вересня 2019

Верховна Рада дозволила Президенту планувати оборону в разі збройної агресії

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Закону України “Про оборону України” щодо організації оборони держави”.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Таке рішення підтримали 286 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Закон визначає, що планом оборони є сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, воєнних, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних, інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту та її захист у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

При цьому Президент для організації оборони держави за поданням Кабміну затверджуватиме план оборони, його структуру та військово-адміністративний поділ території України. Порядок розробки плану оборони визначається Кабінетом міністрів.

Законом встановлено, що видання плану оборони скоординує діяльність складових сил оборони та дасть можливість підготувати органи державної влади, органи місцевого самоврядування, єдиної системи цивільного захисту, національної економіки до переведення з мирного на військовий стан та відсічі збройній агресії, ліквідації збройного конфлікту, а також готовності населення і території держави до оборони.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: