12:10, 21 листопада 2021

Венедіктова заявила, що цей рік став проривним щодо вироків у справах Майдану

Упродовж 2021 року суди винесли вироків як за три попередні роки разом, притягнули до відповідальності 53 осіб.

Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова у «Фейсбуці», передає «Укрінформ».

“2021 став проривним у кількості вироків у справах Майдану – цьогоріч їх стільки ж, як за попередні три разом. Вперше засудили до реального позбавлення волі співробітників столичного «Беркуту» за злочини в день розгону студентського Майдану, який відкрив «скриньку Пандори» насилля проти учасників акцій”, – зазначила вона.

Венедіктова поінформувала, що цьогоріч притягнули до відповідальності 53 осіб і це, за її словами, майже на третину більше підозрюваних, ніж торік.

Генпрокурорка додала, що, крім топ-верхівки керівництва країни, слідство вийшло на ключових організаторів середньої ланки.

Також вона зауважила, що до суду відправили 22 обвинувальні акти щодо 32 осіб.

Венедіктова розповіла, що каталізатором активності прокуратури і ДБР серед іншого став закон про «заочку», який зняв колізії, що гальмували процес у справах Майдану, фігуранти яких переховуються від слідства. За її даними, прокурори цьогоріч отримали в 2,5 рази більше дозволів на спеціальне досудове розслідування.

Вона нагадала, що вже розкрили 1019 злочинів у найчорніші дні Революції Гідності, наразі триває розслідування у 63 кримінальних провадженнях, що охоплюють понад 3500 епізодів.

Також генпрокурорка додала, що у судах слухається 111 справ щодо 207 обвинувачених.

“Заочно чи очно, ми доведемо справи Майдану до вироків для всіх – від виконавців до найтоповіших організаторів. Оцінка їхніх дій – захист для демократії. І такий підхід у нас до всіх важливих для суспільства справ: від захисту життя і здоров’я людей до переслідування топ-корупціонерів”, – запевнила Венедіктова.

Як повідомлялося, раніше прокурор Олексій Донський заявив, що у кримінальних провадженнях щодо подій Майдану близько 80 % осіб, які в них фігурують, це особи, які займали на той час посади вищої та середньої ланки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: