21:47, 23 Жовтня 2021

Венедіктова оголосила «війну» проти фейкових COVID-сертифікатів

Генеральна прокуратура бере під особистий контроль справи, порушені за фактом підробок ковід-сертифікатів.

Як передає «Укрінформ», про це написала у «Фейсбуці» генпрокурор Ірина Венедіктова.

“Я зараз звертаюся до тих, хто так чи інакше причетний до «індустрії», і прошу зупинитися, одуматися і все ще раз зважити. Вас знайдуть і притягнуть до кримінальної відповідальності. Я обіцяю”, – зазначила вона.

За словам генпрокурора, “фейкові сертифікати – гра в рулетку з повним барабаном”, і за це повинні нести відповідальність як продавці “липи”, так і покупці.

“Динаміка заражень і смертності від ковіду б’є антирекорди. Тим часом продовжує рости і статистика злочинного підроблення результатів ПЛР-тестів, довідок та міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів, внесення недостовірних даних до електронних баз. Ділки штампують підробки, а «герої», яких не бере ніяка зараза, їх скуповують”,  – вказує Венедіктова.

Вона зауважила, що половина із майже 800 цьогорічних кримінальних проваджень цієї категорії стосуються саме махінацій з документами про щеплення.

Венедіктова поінформувала, що у поточному році на підставі зібраних доказів про підробку результатів тестів та документів про вакцинацію 104 особам вже повідомлено про підозру, а до суду направлено 88 обвинувальних актів.

Серед фігурантів справ – різноманітні шахраї, медики, представники лабораторій, аптек, турфірм тощо. Бонусом до путівок продають фейкові негативні тести на ковід, тим самим розширюючи географію можливого розповсюдження небезпечного вірусу, зауважила Венедіктова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: