14:07, 15 листопада 2018

Вчені з’ясували, чому ожиріння може призвести до раку

Нове відкриття може пояснити, чому люди з ожирінням частіше хворіють на рак, – повідомиляє “ВВС Україна”.

Особливий тип клітин, який тіло використовує для того, щоб знищувати ракові пухлини, засмічується жирами та перестає працювати, виявила команда вчених з Trinity College у Дубліні.

Серед факторів, що призводять до раку, та яким легко можна запобігти, ожиріння займає друге місце після паління у Великій Британії.

Більше одного з 20 випадків захворювання на рак – а загалом це приблизно 22 800 випадків щороку у Великій Британії – викликані надмірною масою тіла.

Експерти вже підозрювали, що жир надсилає до тіла сигнали, які пошкоджують клітини, що призводить до раку, і одночасно збільшує їх кількість.

Тепер науковці змогли продемонструвати, як саме клітини засмічуються жиром. І вони сподіваються, що зможуть знайти лікарські препарати, здатні відновити бойові здібності “клітин-вбивць”.

“Скидайте вагу”

“Нам би могла допомогти сполука, що не давала б клітинам-вбивцям поглинати жир, – розповіла професор Лідія Лінч. – Ми спробували це в лабораторії і це спрацювало. Але, безсумнівно, краще все ж було б скинути трохи ваги – тому що це все-таки здоровіший спосіб”.

Доктор Лео Карлін з Інституту ракових досліджень в Бейтсоні у Великій Британії сказав, що хоча ми знаємо, що ожиріння збільшує ризик захворіти на 13 різних видів раку, ми все ще не розуміємо механізмів, що лежать в основі цього зв’язку.

“Це дослідження показує, як жирові молекули перешкоджають імунним клітинам належним чином розміщувати своє “обладнання” для вбивства пухлини, і дозволяє по-новому досліджувати можливі варіанти лікування”, – зазначає вчений.

Як запобігти раку?

Аби зменшити ризик захворіти на рак, потрібно:

– триматися в межах здорової ваги;

– кинути палити;

– скоротити вживання алкоголю;

– уникати сонячних опіків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: