19:57, 27 Січня 2020
«Ваш син у поліції»: на Волині жінка потерпіла від шахраїв
Схема шахрайства «Ваш син у поліції» — не нова, проте волиняни все ще потерпають від таких дій зловмисників, позбуваючись значних сум грошей.
Про це інформує прокуратура Волині.
Так, днями 43-річна мешканка села Крупа Луцького району перерахувала 20 тис. грн незнайомцям, бажаючи залагодити ситуацію з побиттям громадянина, винуватцем якого нібито був її син.
Жінці подзвонили “із поліції” та повідомили прикру новину, а також те, що і з потерпілими, і з правоохоронцями усе можна владнати за гроші. Не з’ясувавши ситуацію із сином, вона погодилася перерахувати названу ошуканцями суму на вказаний ними рахунок.
Потерпіла від таких же дій шахраїв і 85-річна лучанка. Вона віддала незнайомцю, який охоче під’їхав до неї додому, 100 тис. грн, аби врятувати сина від кримінальної відповідальності за нібито вчинену ним ДТП.
«Прокуратура Волинської області звертається до громадян із проханням повідомляти правоохоронні органи про отримання телефонних дзвінків нібито від працівників поліції чи прокуратури, які розповідають що близький родич абонента вчинив ДТП чи інший злочин і, аби залагодити справу з потерпілими та правоохоронцями, необхідно переказати гроші на картковий рахунок або віддати комусь у конкретному місці.
У випадку отримання таких телефонних дзвінків в жодному разі не надсилайте і не передавайте кошти шахраям та обов’язково звертайтеся із заявами про факти таких дій у правоохоронні органи», — повідомляє прокуратура Волині.
Нове життя отримала зараз і поширена у буремні 90-ті роки минулого століття схема шахрайства зі «знайденим» гаманцем.
Зловмисники влаштовують для жертви цілий спектакль. Людині на шляху підкидають гаманець. Жертва помічає його одночасно з шахраєм. Ошуканець підіймає «знахідку» та пропонує жертві розділити чималу суму порівну. І от коли людина подумки вже привласнила ці гроші, з’являється спільник шахрая — нібито власник тих самих грошей і гаманця.
Він висловлює претензії до жертви й до спільника, вимагає показати йому гаманці й витрусити кишені, аби перерахувати гроші, щоб він переконався, що там нема «його» грошей. Зазвичай жертва опору не чинить, лиш виправдовується. Шахрай же, «перераховуючи» гроші, привласнює кілька чужих купюр і зникає разом зі спільником.
У такий спосіб двоє невідомих осіб 23 січня 2020 року на луцькому авторинку заволоділи 2400 доларів США, ошукавши мешканця Одещини, який приїхав на Волинь купити авто.
«Порада у цьому випадку проста – не піддаватися на такі дії шахраїв, а у випадку зустрічі з ними – телефонувати у поліцію. І пам’ятайте – лише ваша пильність та здоровий глузд убезпечить вас від того, щоб не стати жертвою шахраїв», — йдеться у повідомленні прокуратури.
Залишити відповідь