23:22, 24 Квітня 2019

В УПЦ МП стверджують, що староста села на Волині «робить ставку на розділення села»

Пристрасті навколо храму у Старих Кошарах, що на Ковельщині не вщухають: в УПЦ МП стверджують, що  прихильники ПЦУ погрожують захопленням місцевої церкви апостола Іоанна Богослова.

Про це повідомляють у Володимир-Волинській єпархії УПЦ МП.

23 квітня, як повідомляють у єпархії, староста села Галина Шепшелей викликала настоятеля храму протоієрея Сергія Коренюка на розмову, під час котрої просила, вимагала і зобов’язувала отця Сергія передати новоствореній громаді ключі від церкви. Не досягнувши свого, пропонувала погодитися на почергове використання храму представниками обох громад.

10 лютого цього року Галина Шепшелей ініціювала проведення зборів селищної громади, на котрих проголосували за рішення про перехід релігійної громади до Православної Церкви України. Схід селян староста Шепшелей доручила очолити директору школи Людмилі Ковальчук. В УПЦ МП стверджують, що у сільських зборах не брали участі парафіяни місцевого храму – члени парафіяльних зборів, вони разом з настоятелем храму вже проводили збори в храмі, на яких відхилили пропозицію перейти до ПЦУ і залишилися у складі УПЦ МП.

5 квітня Волинська ОДА зареєструвала новостворену громаду.

«В той час, парафіяни храму сприйняли звістку про перереєстрацію, як намагання рейдерськими методами забрати у них святиню, котра належить їхній релігійній громаді на правах власності. Адже в церкві апостола Іоанна Богослова регулярно відбуваються богослужіння і двері храму відкриті для усіх бажаючих прийти помолитися», – пишуть в УПЦ МП.

Під час зустрічі зі старостою Старих Кошар, настоятель храму отець Сергій Коренюк пояснив, що почергове богослужіння в храмі і розділення на дві громади невеликого села надовго закріпить стан розколу серед його жителів. Події під церквою 20 квітня, мовляв,  показали, що непорозуміння, ворожнеча, взаємні звинувачення вже наносять непоправної шкоди донедавна мирному селу. Священик 18 років звершує пастирське служіння у Старих Кошарах і його завданням є єднати людей, а не розділяти. Церква, наголосив батюшка, відчинена для усіх.

В єпархії пишуть, буцімто після такої відповіді настоятеля храму, Галина Шепшелей перейшла до прямих погроз. Вона сказала, що знімає з себе всяку відповідальність і якщо не віддадуть ключі від церкви до Пасхи, то наслідком незгоди священика буде бійка між людьми і знайдуться чоловіки котрі відчинять двері, аби заволодіти храмом.

«Можливо вона мала на увазі місцевих жителів Івлєва Володимира і Находа Віктора, котрі проявили надмірну агресивність під час протистояння біля церкви 20 квітня, а може натякала на «хлопців-добровольців» у балаклавах, яких використовували представники ПЦУ в інших конфліктних ситуаціях», – пишуть в єпархії УПЦ МП.

На завершення розмови з отцем Сергієм, староста Старих Кошар Галина Шепшелей однозначно попередила, що навіть якщо примусова передача храму не вдасться, то церкву закриють, опечатають і «будуть на Пасху ваші молитися з одного боку церкви, а наші з іншого». В УПЦ МП стверджують, що староста «робить ставку на розділення села».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: