14:54, 25 Березня 2019

В Україну заборонили ввозити ще 17 пропагандистських книг з Росії

Держкомтелерадіо відмовив ТОВ “Етніктрейд” та ПП “Видавництво “Махаон-Україна” у видачі дозволів на ввезення з території держави-агресора 17 книжок з ознаками пропаганди держави-агресора.

Про це пише “Укрінформ” з посиланням на повідомлення прес-служби комітету.

“Держкомтелерадіо не дав дозвіл на ввезення 17 книг, які містять ознаки антиукраїнської пропаганди… Ознаки пропаганди держави-агресора, її органів влади, імперських геополітичних доктрин та комуністичного тоталітарного режиму виявлено у книгах московських видавництв “Синдбад”, ТОВ “Издательская Группа “Азбука-Аттикус” та самарського видавництва “ИД Бахрах-М”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, зокрема, в серії книжок з психології Даниїла Райгородського (“ИД Бахрах-М”) в ілюстраціях та змісті експерти знайшли елементи пропаганди комуністичного тоталітарного режиму, автор неодноразово посилається на приклади партійних діячів – Леніна, Сталіна, дитячих прокомуністичних формувань (жовтенята, піонери) тощо.

У передмові до книги Михайла Булгакова “Мастер и Маргарита» видавництво “Азбука-Аттикус” пропагує представників російського кіно Юрія Кару, Ніколая Бурляєва, Валентина Гафта, що за публічну підтримку військової інтервенції в Україну внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Книга Олівера Стоуна та Пітера Кузника “Нерассказанная история США” (“Азбука-Аттикус”) містить низку створених радянською пропагандою міфів про український національно-визвольний рух, розвінчаних істориками за допомогою фактів і документів.

У Держкомтелерадіо нагадали, що з 20 травня 2017 року надали понад 3 тисячі відмов у видачі дозволів. Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради комітету у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надано 189 відмов у видачі дозволів на ввезення 942 000 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу. Ще 2 819 відмов суб’єкти господарювання отримали через подання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: