20:47, 22 Червня 2018

В Україні звузять смуги руху на дорогах

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запроваджує нову будівельну норму щодо звуження ширини смуг руху у містах і селах.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у “Фейсбук”.

“Ми підвищуємо безпеку і комфорт людей. Тому одна з ініціатив, яку ми ввели в нових ДБН – звуження ширини смуг руху на дорогах”, – зазначив Парцхаладзе.

“Сьогодні в Україні ширина однієї смуги становить 3,5–3,75 метра залежно від призначення доріг. Але європейська практика показала, що дороги з меншою шириною смуг руху (3-3,25 метра) підсвідомо спонукають водіїв їхати обережніше та з меншою швидкістю. Тому кількість аварій у них набагато менша”, – пояснив Парцхаладзе.

За його словами, нововведення сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху, зменшенню аварійності, збільшенню пропускної здатності вулиць і зменшенню заторів.

“Замість таких широких смуг можна буде облаштувати велодоріжки, окремі смуги для громадського транспорту або додаткові для авто”, – зауважив заступник міністра.

У Мінрегіоні інформують, що за новими ДБН, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення у найбільших, великих, середніх та малих містах, окрім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах та головних вулицях становить 3 м. На магістралях загальноміського значення безперервного руху у великих містах ширина смуги руху дорівнює 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах усіх населених пунктів ширина смуги руху становить 2,75 м.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: