13:02, 30 Грудня 2020

В Україні збільшать кількість тестувань на антиген до COVID-19

МОЗ розширюватиме тестування на антиген до коронавірусної хвороби COVID-19.

Як передає “Укрінформ”, про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Вчора я провів селекторну нараду з керівниками лабораторних центрів МОЗ та директорами департаментів охорони здоров’я ОДА. Обговорювали, зокрема, активне впровадження тестування швидкими тестами на антиген. Вже доставили і розподілили по регіонах понад 260 тисяч таких тестів. Очікуємо на передачу від ДП “Медзакупівлі” найближчим часом ще близько 1,5 млн тестів, щоб ми в наступному році розвезли по регіонах. Наша мета, щоб не менше 1 мільйона тестувань в місяць ми проводили швидкими тестами на антиген”, — сказав Степанов.

Він нагадав, що механізм тестування швидкими тестами на антиген до COVID-19 був запроваджений ще два тижні тому, і зараз МОЗ наполягатиме на його активному впроваджені.

“Використання експрес-тестів на антиген повинно бути на рівні лікарів сімейної медицини, екстреної медицини, вторинного і третинного рівня медичної допомоги. І ми наполягаємо на тому, щоб його збільшили… Для нас важливо, щоб тести були в сільській місцевості, там де тривалий процес доставки біоматеріалу на проведення ПЛР-тестування”, — сказав Степанов.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: