19:41, 01 Квітня 2018

В Україні завершилося е-декларування за 2017 рік

31 березня 2018 року завершився черговий етап подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про це інформує “ZIK” з посиланням на повідомлення прес-служби Національного агентства з запобігання корупції.

Станом на 24 годину 00 хвилин до Реєстру подали 816509 щорічних декларацій за 2017 рік.

Національне агентство, у свою чергу, забезпечило стабільну роботу Реєстру протягом всього періоду декларування. Суб’єкти декларування, які завчасно підготувались до чергового етапу декларування не мали проблем із входом до Реєстру, заповненням та поданням декларацій.

У Національному агентстві постійно надавались консультації за телефонами «гарячої» лінії, на сторінці Національного агентства у “Facebook”, працювала технічна допомога за електронною адресою support@nazk.gov.ua, а також створили оперативний штаб для допомоги суб’єктам декларування. На офіційному каналі Національного агентства в “Youtube” та на сайті безкоштовних онлайн-курсів “Prometheus” був розміщений онлайн відео-курс щодо заповнення декларацій.

За 3 місяці, поки тривав черговий етап декларування, працівники Національного агентства прийняли більше 157 000 дзвінків суб’єктів декларування, опрацювали біля 418 000 електронних листів щодо технічних питань, зокрема 400 000 листів щодо зміни ЕЦП та поштової скриньки, надали консультацій 20 000 особам в тому числі і в рамках роботи оперативного штабу, провели 58 тренінгів для суб’єктів декларування.

Основні проблеми з якими стикнулися суб’єкти декларування це втрачені паролі до електронно-цифрового підпису, закінчення терміну електронно-цифрового підпису, невчасна зміна поштової скриньки з ворожих російських поштових сервісів: mail.ru, list.ru, yandex.ru та інших, а також помилки в прізвищах, ІПН, правопис прізвищ, імен, по батькові російською мовою та інші.

На жаль, черговий рік поспіль суб’єкти декларування демонструють низьку організованість щодо заповнення декларацій, створення чернеток, перевірки терміну дії ЕЦП, даних персонального кабінету тощо.

Наразі Національне агентство, зокрема його уповноважених осіб, чекає робота щодо перевірки поданих декларацій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: