13:17, 14 Липня 2018

В Україні зафіксований четвертий випадок захворювання на дифтерію

Центр громадського здоров’я МОЗ України інформує про новий, вже четвертий випадок захворювання на дифтерію в Україні, який зафіксували в Чернігівській області. До Центральної районної лікарні Ніжинського району вчора, 13 липня, поступив 11-річний хлопчик із набряком шиї та підозрою на дифтерію, який хворів вдома протягом 5 днів.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

Йому ввели протидифтерійну сироватку, його стан важкий, він зараз знаходиться в реанімації. З області за ним вже виїхав реанімобіль, тому найближчим часом хлопчик буде доставлений в обласну реанімацію. Дослідження тривають, сьогодні, 14 липня, в селище, де проживає хлопчик, виїде команда епідеміологів, яка проведе обстеження контактних осіб, оцінить загрози та визначить, чи потрібно вживати додаткові заходи, наприклад, профілактичне лікування чи щеплення.

Нагадуємо, що дифтерія – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем.

МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим. Якісна та безпечна вакцина є в усіх регіонах України, і надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих.

В Україні достатня кількість вакцин та протидифтерійних сироваток, вони є в наявності в усіх областях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: