18:11, 21 Серпня 2018

В Україні вже створили 545 опорних шкіл

В Україні безпосередньо в громадах створили 545 опорних шкіл.

Про це на Всеукраїнській серпневій конференції, присвяченій старту Нової української школи, сказав віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, – повідомляє “Укрінформ”.

“Сьогодні вже 545 опорних шкіл є безпосередньо в громадах. Коли ми кажемо, що хочемо мати конкретні заклади і початкової школи, і середньої, і очікуємо, що буде старша школа з вузьким профілем, і профтехсовіта, для нас, як для управлінців місцевого самоврядування, так і на державному рівні, дуже важливо розуміти, яким чином буде створена мережа, яким чином складатиметься освітній простір, де саме має бути опорна школа”, – сказав Зубко.

Він нагадав, що в Україні вже третій рік поспіль триває реформа децентралізації, і ці питання залежать не тільки від центральних органів влади, а й від розуміння на місцях.

“Велика кількість менеджерських команд з’являються в Україні. Якщо раніше у нас було тільки 187 обласних міст і 25 обласних центрів, які мали управлінські команди – мерію, виконком, раду, … зараз ми вже маємо 703 такі команди, які потребують і рішень і напрацьованих маршрутних даних і головне людей, які працюватимуть на місцях. Це те, що ми маємо на сьогодні. І в майбутньому створити ще 1206 громад. Ми повинні мати 1300-1400 громад по Україні”, – сказав Зубко.

Він наголосив, що децентралізація передусім є інвестиційним напрямком, так само як і освіта, яка завжди сприймалася як витратна частина.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: