15:35, 17 Січня 2018

В Україні від кору померла ще одна людина

В Україні з початку року зафіксували другу смерть від кору.

Про це повідомляється на сторінці Міністерства охорони здоров’я у “Фейсбук”.

“Стало відомо про ще одну смерть від кору: померла доросла людина. Відтак, у новому році від кору в Україні померли вже двоє людей”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві нагадують, що специфічного лікування від кору немає, але захворювання можна попередити, зробивши вакцинацію. На кір хворіють не лише діти, а й дорослі: під загрозою всі, хто не має щеплення.

Кір має серйозні ускладнення: захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6–21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура,  головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота.

На 4–5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Це вже другий летальний випадок з початку року.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: