13:04, 09 Грудня 2020

В Україні у 5-6 разів зросло споживання деяких антибіотиків

У 5-6 разів зросло споживання антибіотиків деяких груп.

Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає «Укрінформ».

“Споживання антибіотиків зросло по деяких групах у 5-6 разів, коли починають приймати антибіотики не за призначенням лікаря, а самостійно, без будь-яких підстав. Ми неодноразово наголошували, що це повинно відбуватися лише за призначенням лікаря”, –  сказав Степанов, нагадавши, що безконтрольний прийом антибіотиків може призвести до розвитку антибіотикорезистентності, тобто зменшення чутливості збудників хвороби до лікарського засобу.

За словами міністра, в протоколі лікування COVID-19 чітко визначено, в яких ситуаціях потрібно призначати антибіотикотерапію. Він закликав українців не займатися самолікуванням, а звертатися до лікарів.

Також Степанов повідомив, що зараз ситуація із забезпеченням лікарень антибактеріальними засобами контрольована. “Щодо ситуації з антибіотиками… ситуація контрольована, деякі лікарні забезпечені 2-3 місячним запасом препаратів антибактеріального спектра”, – додав він.

Міністерство охорони здоров’я заклало в резерв для ковід-лікарень 400 тис. флаконів меропенему та 700 тис. таблеток амоксициліну.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: