11:11, 29 Квітня 2018

В Україні у 40 ОТГ проходять перші місцеві вибори

У неділю, 29 квітня, у 40 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) в 17 областях України проходять перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

До складу цих 40 ОТГ увійшли 133 місцеві ради (міських – 4, селищних – 16, сільських – 113).

Зокрема, у Вінницькій області перші місцеві вибори відбудуться в 1 об’єднаній територіальній громаді, у Волинській області – в 1 ОТГ, у Дніпропетровській області – в 4 ОТГ, у Донецькій області – в 1 ОТГ, у Запорізькій області – в 7 ОТГ, в Івано-Франківській області – у 2 ОТГ, у Кіровоградській області – в 3 ОТГ, у Луганській області – в 1 ОТГ.

Крім того, перші місцеві вибори відбудуться у 3 об’єднаних територіальних громадах в Одеській області, в 2 ОТГ у Полтавській області, в 3 ОТГ у Рівненській області, в 1 ОТГ у Сумській області, в 2 ОТГ у Тернопільській області, в 4 ОТГ у Харківській області, в 1 ОТГ у Херсонській області, в 2 ОТГ у Хмельницькій області та 2 ОТГ у Чернівецькій області.

За попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть узяти участь понад 263 тисячі виборців.

Для проведення зазначених виборів територіальні виборчі комісії утворили 908 територіальних, одномандатних виборчих округів. Голосування, яке розпочалось о 8:00 і триватиме до 20:00, відбувається на 306 виборчих дільницях.

Результати виборів депутатів у одномандатних виборчих округах, а також виборів сільського, селищного, міського голови мають встановити не пізніш як на п’ятий день з дня голосування, тобто до 4 травня включно.

Своєю чергою результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі мають бути встановлені не пізніш як на десятий день з дня голосування, тобто до 9 травня включно.

За даними ЦВК, у вказаних виборах беруть участь місцеві організації 30 політичних партій.

Комісія надала дозвіл мати офіційних спостерігачів на зазначених перших місцевих виборах 8 громадським організаціям.

Загальна сума, передбачена затвердженим ЦВК розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення цих виборів, становить 11 млн. 424 тис. гривень.

У ЦВК також зазначили, що впродовж двох попередніх років, з 25 жовтня 2015 року до 24 грудня 2017 року, в Україні призначили 667 перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах.

Відтак, після проведення виборів 29 квітня 2018 року загальна чисельність усіх разом взятих призначених ЦВК перших виборів в ОТГ становитиме 707, додали в комісії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: