13:26, 20 Квітня 2020

В Україні розпочинають антидиверсійну операцію

У Міністерстві внутрішніх справ створили спеціальну групу з протидії підпалам, Національна гвардія почала антидиверсійну  операцію.

Про це у «Фейсбук» повідомив голова МВС Арсен Аваков.

«Створив спеціальну групу МВС, Нацгвардія почала антидиверсійну операцію в лісі … Але які ж негідники … тисячі наших не сплять на пожежі цілодобово, хапають пил і радіацію… а хтось з-за рогу… ух попадетесь ! А попадетесь точно! І штрафом вже не відбудетеся», – написав Аваков.

За його словами, у неділю ввечері та у понеділок вранці був здійснений контрольний обліт і стало ясно, що Чорнобильській зоні з 4 невеликих проблемних осередків – один локалізований, а в Житомирській області з 4 активних локалізували два.

При цьому, наголосив міністр, прогноз вітру на сьогодні для гасіння пожежі не дуже хороший – до 15-20 метрів/сек.

«Це сильний вітер, вогонь може поширюватися ривками, прориваючись на нові ділянки – і це ризики. У світлий час доби ситуацію в зоні ризику постійно моніторить вертоліт і БПЛА МВС», – пояснив міністр.

Він нагадав, що була суха зима – рівень води в екосистемі пішов вниз на 1.5-2 метра. Лісова, особливо хвойна, підстилка легко вразлива для пожежі. Висохли торфовища і це – особлива проблема.

«І, все це, звичайно, можливість для негідників і провокаторів. Хтось хоче зіпсувати життя в країні, хтось заховати вогнем свої брудні справи. Ми це дуже ясно все розуміємо. І миритися не будемо, вживаємо заходів», – зазначив він.

Глава МВС висловив подяку тисячам пожежників і лісників, а також згадав про тих, з чиєї вини пожежі відбуваються: «Які ж ссука! Яким виродком треба бути, що б робити таке?».

Як повідомлялося, на Київщині та Житомирщині тривають роботи щодо обмеження розповсюдження осередків горіння.

МВС розглядає дві версії виникнення пожеж в Житомирській області – суховії та навмисний підпал.

Вранці 19 квітня керівник Офісу Президента Андрій Єрмак разом із секретарем Ради національної безпеки і оборони Олексієм Даніловим і главою МВС Аваковим на вертольоті здійснили обліт районів лісових пожеж у Житомирській області.

Також провели засідання оперативного штабу в Овручі, на якому заслухали доповіді керівників обласної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державного агентства лісових ресурсів, представників районних адміністрацій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: