10:30, 17 Січня 2019

В Україні пропонують заборонити тестування косметики на тваринах

В Україні пропонують прибрати з косметики небезпечні інгредієнти та заборонити її тестування на тваринах. Так українці зможуть користуватися якісною косметикою, а вітчизняні виробники – продавати її до Євросоюзу без перешкод. Відповідні пропозиції до уряду подало Міністерство охорони здоров’я, – пише “Громадське”.

В Україні на сьогодні немає офіційних методів альтернативного випробування косметики на безпеку. Тож пропонований документ передбачає інші шляхи тестування, аби не випробовувати її на тваринах.

Також проект постанови передбачає використання в косметиці лише дозволених барвників та консервантів. Крім того, пропонується збільшити кількість заборонених інгредієнтів: нині в цьому списку 400 назв, а пропонується – 1328.

«Очікується підвищення якості косметичної продукції, гармонізація технічного регулювання косметичної продукції в Україні з європейським законодавством, усунення юридичних, адміністративних і технічних бар’єрів в торгівлі з країнами Європейського Союзу», – пояснили в МОЗ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: