19:19, 17 Липня 2020

«В Україні подорожувати можна всіма горами, навіть якщо ти людина з інвалідністю», — засновник організації, яка допомагає людям піднятися в гори

Іван Маслюк заснував благодійну організацію «On 3 Wheels», яка допомагає людям з інвалідністю здійснити свою мрію – піднятися в гори. За час існування організації, волонтери допомогли піднятися в гори вже понад 40 людям з інвалідністю.

Іван Маслюк розповів для інтернет-видання «Волинь Online», коли й чому виникла ідея допомагати людям з інвалідністю підкорювати вершини, свою найдовшу подорож велосипедом та як здійснюється процес сходження на гори людей, які не мають можливості зробити це самі.

Чому ви вирішили займатися громадською діяльністю?

Історія почалася з того, що я разом із друзями я проїхав 5 000 км на велосипеді. Це була подорож зі Львову до Лісабону. Ця подорож тривала 100 днів. Саме там ми з друзями й перейнялися бажанням допомагати людям з інвалідністю в Україні подорожувати.

Ідея – допомагати підійматися на вершину людям з інвалідністю. Чому саме гори? Чим вигідний цей проєкт? Це безкоштовно для учасників?

У Франції в одному з будинків допомоги людям з інвалідністю ми побачили візок, за допомогою якого французи давно залучають своїх людей з інвалідністю до активного способу життя. Цей візок ідеально підходить для походів у гори. Враховуючи те, що ми живемо не далеко від гір географічно ідея з походами виникла сама собою. Для багатьох людей це була нездійсненна мрія. Ці походи безкоштовні для учасників. Волонтери можуть зробити добровільні фінансові внески довільного розміру.

А де громадська організація знаходить на це кошти?

Всі наші гроші — це перемоги у грантах та партнерська допомога небайдужих.

Інклюзивний туризм. Чи можете порівняти в Україні та закордоном? Чого нам не вистачає? Чи є у нас доступні туристичні місця для людей з інвалідністю?

Насправді нам всього вистачає. Як на мене, то нам просто треба трохи змінити підхід до інклюзивного туризму і прийняти інакшість.

У який спосіб ви підіймаєте людей з інвалідністю у гори?

Підіймаємо за допомогою спеціального візка. Волонтерська група складається 25-30 людей. Одна людина з інвалідністю і вперед на будь-які гори.

Скільки у вас є таких візків?

Таких візків в Україні є два: один наш, а інший в друзів з іншої Львівської ГО.

Розкажіть цікаві моменти із підйомів.

Я був тільки в трьох проходах. Моїм найцікавішим моментом, напевно, був епізод, коли замість звичних тепер 25 людей в поході було сім. Було важко, але весело. Хлопці потім говорили, що хотіли зійти вниз не діставшись вершини, та ніхто не наважився сказати це. Тож Говерлу ми підкорили.

Скільки ви здійснили вже походів?

Було вже майже 50 походів.

Чи є така категорія людей з інвалідністю, яка не може відвідати гори? Які вершини підкорили і які точно не для цього проєкту?

Категорії людей, які не можуть бути нашими учасниками, немає. Приймаємо всіх охочих. Ми обходили всі гори Карпат тому скажу, що в Україні подорожувати можна всіма горами, навіть якщо ти людина з інвалідністю.

Володимир КОЗИР

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: